به تازگی شرکت مایکروسافت برای افزایش امنیت برنامه‌های سامانه‌ی عامل ویندوز، اقدام به کاهش رتبه‌ی گواهی‌نامه‌ی شرکت های معتبر نموده است.
شرکت بزرگ مایکروسافت در این‌باره گفت: «در حال حاضر اعتبار تعداد ۲۰ گواهی صادرشده لغو شده است که باعث شده اعتبار برنامه‌ها و وب‌گاه‌های مرتبط به آن‌ها نیز از بین رفته و به کاربرانی که از آن‌ها استفاده می‌کنند، هشدار داده شود.»
به گفته‌ی مایکروسافت، لغو این گواهی‌ها، پس از تصمیم شرکت مبنی بر پیاده‌سازی مجموعه‌ی سخت گیرانه‌ای از بازرسی‌ها و مقررات بر روی برنامه ی گواهی‌‌های معتبر، در ژوئن امسال صورت می‌گیرد.
در حال حاضر با قوانین دقیق و سخت‌گیرانه‌تری که طی چند ماه اجرا می‌شود، مایکروسافت اقدام به حذف جایگاه آن‌ دسته از شرکت‌هایی که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند قوانین امنیتی را رعایت کنند، نموده است.
آرون کورن بلوم، مدیر برنامه‌ی امنیت شرکت مایکروسافت بیان کرد که: «با تلاش های صورت گرفته، ما تعداد محدودی از شرکایی را که دیگر در برنامه به دلیل درخواست داوطلبانه‌ی خودشان و یا به علت عدم انطباق آن‌ها با مقررات جدید، حضور ندارند مشخص کردیم.»
به دنبال حذف گواهی‌ها از ماه ژوئن، گواهی‌نامه‌های درج‌شده در این فهرست، دیگر معتبر نخواهند بود.
مایکروسافت به دارندگان گواهی‌های لغوشده توصیه می کند که از گواهی‌نامه‌های معتبر باقی‌مانده جهت دستیابی به مدارک معتبر، استفاده نمایند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نمی‌توان به برنامه‌ی گواهی‌نامه‌های معتبر مایکروسافت اعتماد کرد