نقض داده در یک شرکت ژاپنی‌: اطلاعات ۴۲۰ هزار مشتری در دسترس مهاجمان قرار گرفت

۳شرکت ژاپنی شی‌سدو که در حوزه‌ی تولید لوازم آرایش فعالیت می‌کند، دچار نقض داده شد. در این نفوذ اطلاعات ۴۲۰ هزار مشتری از جمله اطلاعات مالی نقض شده است. این شرکت روز جمعه گزارش داد که مهاجمان به فروشگاه برخط این شرکت نفوذ کرده‌اند.

این شرکت زمانی متوجه نقض داده شد که یک آژانس پرداخت در تاریخ ۱۴ آبان این موضوع را گزارش داد. شرکت شی‌سدو تأیید کرده که مهاجمان به اطلاعات ۴۲۰ هزار مشتری دسترسی پیدا کرده و احتمالاً آن را افشاء کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری‌های ژاپن اطلاعات به سرقت رفته شامل نام و آدرس مشتریان است. این شرکت تأیید کرده علاوه بر اطلاعات شخصی، اطلاعات مالی برخی کاربران از جمله شماره کارت‌های اعتباری ۵۶ هزار مشتری نیز به احتمال زیاد در دسترس مهاجمان قرار گرفته است.

به گزارش این شرکت اطلاعات مالی افشاءشده متعلق به کاربرانی است که از تاریخ ۲۳ آذر ماه سال ۹۰ تا ۱۴ آبان امسال از فروشگاه‌های برخط این شرکت خرید کرده‌اند. در پاسخ به نقض داده، این شرکت موقتاً فروشگاه برخط خود را به حالت تعلیق درآورده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.