یکی از نمونه‌های اروپایی Salesforce.com متحمل یک حادثه‌ی PITSTOP غیر برنامه‌ریزی شده‌ی طولان‌مدت شد؛ این واژه مخفف عبارت Partial Inability To Support Totally Optimal Performance به معنای ناتوانی جزئی در پشتیبانی از عمل‌کرد بهینه‌ی کل است.
صفحه‌ی امانت یا Trust متعلق به Salesforce (چیزی که خود این شرکت آن را بدین‌گونه نام‌گذاری می‌کند در حالی که شرکت‌های دیگر آن را صفحه‌ی وضعیت (Status) می‌نامند) می‌گوید که نمونه‌ی EU۲ برای هشت ساعت یا بیشتر از کار افتاده است.
در جزییات این حادثه آمده است که این اتفاق در دوم مارس سال ۲۰۱۶ و در ساعت ۱۵:۰۳ UTC آغاز شد، یعنی EU۲ فقط در حالت Read-only در دسترس است. کاربران نهایی می‌توانند اطلاعاتشان را ببینند یا بخوانند اما نمی‌توانند چیزی به آن اضافه کنند یا اطلاعات را ویرایش یا حذف کنند.
در این توضیح آمده است: «ما فهمیدیم که این مشکل ناشی از نقص ذخیره‌سازی است. تیم فن‌آوری Salesforce در حال کشف دو روش مختلف برای حل این مشکل می‌باشد.»
Salseforce هفت نمونه را برای اروپا، آسیای میانه و آفریقا راه‌اندازی کرده است. بنابراین از بین رفتن یکی از آن‌ها فاجعه‌برانگیز نمی‌باشد… مگر این‌که حساب Salesforce شما به نمونه‌ی خاصی وصل باشد. بنابراین این مدت زمان طولانی برای کاربران EU۲ ناخوشایند می‌باشد. این‌که این حادثه‌ی دراز نیمه‌های بعد از ظهر تا اواخر آن در سرتاسر EMEA شروع شد و تا شب ادامه یافت، ممکن است کمی الهام‌بخش باشد، چرا که ساعات کاری نیاز به نوشتن اطلاعات درون سامانه کاهش می‌یابد.
از طرفی، داشتن زمان توقف برای یک «نرم‌افزار به عنوان سرویس» یا شرکت‌های Cloud اصلاً خوب نیست، هیچ زمان توقف هشت ساعته یا بیشتر از آن را به یاد نمی‌آوریم.
EU۲ با به‌روزرسانی در موقع نوشتن و GMT۰۴۰۰ متهم به عمل‌کرد ضعیف می‌باشد و Salesforce می‌گوید ساعات کاری بهتری در راه است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نقص در ذخیره‌سازی وب‌‌گاه Salesforce.com