ورد پرس اعتراف کرده است که وب‌گاه میزبانی این شرکت دارای یک نقص امنیتی است که موجب تنظیم مجدد ۳۰۰۰۰ رمز عبور مشتریانش شده است.
دیروز این شرکت در اطلاعیه‌ای اعلام داشت: «ما در موتور WP متعهد به ارائه‌ی امنیتی قوی هستیم. ما این مطالب را برای شما ارسال می‌کنیم تا بدانید ما از در معرض خطر قرار گرفتن بعضی از حساب‌های کاربری مشتریان خود اطلاع داریم.»‌
و اضافه می‌کند: «برای احتیاط بیشتر تصمیم گرفتیم که اقدامات امنیتی پیشگیرانه‌ای در تمام وب‌گاه‌ خود اعمال کنیم.»
این وب‌گاه‌ گفته است که هیچ نشانه‌ای از این‌که اطلاعات این شرکت به شکلی مورد سوءاستفاده قرار گرفته باشد نیست، اما برای پیشگیری و احتیاط، این شرکت رمزهای مربوط به حساب کاربری موتور WP را غیرفعال کرده است.
ظاهرا این فن‌آوری از بهترین نوع خود است که در ۱۲۰ کشور دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
موتور WP گفته است که تحقیقات خود را در این زمینه‌ی ادامه‌ی می‌دهد و مشتریان را از آنچه گروه‌های امنیتی این شرکت خواهند یافت باخبر خواهد کرد.
شرکت امنیتی ترند میکرو Trend Micro نیز هشدار داده است که وبلاگ وابسته به وب‌گاه‌ مستقل روزنامه‌نگاری WordPress در معرض خطر قرار گرفته است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نقص امنیتی وب‌گاه میزبانی وردپرس و تنظیم مجدد ۳۰۰۰۰ رمز عبور کاربران