یک نقص در احراز هویت دومرحله‌ای (۲FA) که بر فرایند ورود درگاه وب‌گاه PayPal تأثیر می‌گذاشت اکنون وصله شده است.

محقق امنیتی شاور خان به این شرکت پرداخت اینترنتی در مورد این حفره‌ی جدی در ماه می اطلاع‌رسانی کرده بود و در ماه جولای مبلغی را که میزان آن افشاء نشده است به‌عنوان پاداش دریافت کرد.

این آسیب‌پذیری بر درگاه ورود PayPal در کشور انگلستان و درگاه تعاملی پیش‌نمایش API آن تأثیر می‌گذاشت. بنا بر مشاوره‌نامه امنیتی آزمایشگاه این شرکت، درگاه پیش‌نمایش ورود PayPal فاقد یک ساز و کار تأیید هویت بوده است. در این مشاوره‌نامه گفته شده است: «هنگامی‌که از طریق یک درگاه ورود PayPal در کشور انگلستان وارد می‌شوید، این درگاه به بررسی این موضوع می‌پردازد که آیا حساب کاربری وارد شده، در حال حاضر از هیچ یک از درگاه‌های این شرکت وارد شده است یا خیر». PayPal امتیاز ۶.۲ را در رتبه‌بندی سامانه امتیازدهی عام آسیب‌پذیری به آن اختصاص داده است.

پیش از این و در ماه آوریل نیز یکی از محققان نقصی را کشف کرد که در آن یک مهاجم می‌توانست یک کد مخرب را در درون سرآیند رایانامه‌ای که از طریق درگاه PayPal ارسال شده بود، قرار دهد.

در ماه دسامبر ۲۰۱۵، یکی از محققان یک آسیب‌پذیری بحرانی را در وب‌گاه‌های تجاری PayPal کشف کرده بود که اجازه‌ی اجرای کد را در آن‌ها می‌داد. این محقق میشائیل استپانکین (Artsploit) اظهار داشت که او قادر است تا از این نقص برای دسترسی به پایگاه‌های داده در حال استفاده بهره گیرد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نقص احراز هویت دو مرحله‌ای در درگاه ورود PayPal برطرف شد!
برچسب ها: