نفوذ گرانی که ادعا می‌کنند چینی هستند درگاه‌های رسمیِ دولتی را برای دو واحد دولت محلی (LGUها) در فیلیپین از کار انداختند.
مقامات در تاریخ شنبه ۱۶ جولای متوجه این اتفاق‌ها شدند. دو LGU آسیب‌دیده متعلق به شهرهای لون و پنگلائو، در منطقه بوهول فیلیپین، واقع در جزیره بوهول بودند.
در زمان نوشتن این مطلب، وبگاه پنگلائو برای نگهداری و حفاظت پیاده شده است درحالی‌که درگاه لون هنوز پیام نفوذگران را با مضمون زیر نشان می‌دهد:
«هیچ‌کس نمی‌تواند آزادی را به شما بدهد. هیچ‌کس نمی‌تواند تساوی یا عدالت را به شما بدهد. اگر انسان هستید آن را به دست آورید. دولت چین!»
نفوذگران پیام ازکارافتادگی را با عنوان «دولت چین» امضا کردند که به‌حساب کاربری @AnonKeyGen در توییتر متصل می‌شود.
صفحه از کار افتاده همچنین دارای صورتک مشهور گای فاکس(۱) در پس‌زمینه خود بود که یکی از نشانه‌های رسمی گمنامی است.
حساب کاربری متصل به توییتر ظاهراً متعلق به یک عضو گمنام غیرفعال از برزیل است. یک حساب کاربری متصل به یوتیوب نیز نشان می‌دهد که این فرد در مبارزه‌های گمنام گذشته که در آمریکای جنوبی و برزیل متمرکز بوده‌اند فعال بوده است.
خبرگزاری Softpediao با این نفوذگر تماس گرفته است تا اطلاعاتی در مورد دخالت او در این حمله به دست آورد، و نیز پی ببرد که آیا در این حمله نقش داشته است یا این‌که فردی پیوند را بدون اجازه به‌حساب کاربری او اضافه کرده است.
ازکارافتادن این دو درگاه LGU در فیلیپین چند روز پس از صدور حکم دادگاه دائمی داوری لاهه در هلند به نفع فیلیپین در کشمکش این کشور با چین بر سر جزایر چندگانه واقع در دریای غرب فیلیپین رخ داد.

۱. نقابی است که به چهره‌ی گای فاکس، سرباز انگلیسی از اعضای توطئه باروت، اشاره دارد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذ گران چینی دو وبگاه دولت فیلیپین را از کار انداختند