نفوذگرها بیش‌تر لذت می‌برند با شیوه‌های غیرمتعارف با کنسول‌‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس درگیر شوند تا با این‌که با آن‌ها به صورت معمول بازی کنند. این بار نفوذگرها با کنسول پلی‌استیشن شرکت سونی کار عجیبی کرده‌اند.
به نظر می‌رسد گروهی که کار نفوذ به کنسول انجام می‌دهند با نام FailOverFlow درمورد کنسول پلی‌استیشن ۴ (PS۴) نفوذی انجام داده‌اند تا یک سامانه‌ی عامل مبتنی بر هسته‌ی لینوکس را اجرا کند.
Fail۰verflow این هفته اعلام کرده ‌است که موفق شده‌است پلی‌استیشن ۴ را کرک کرده و یک نسخه‌ی کامل از سامانه‌ی‌ لینوکس را بر روی آن نصب کند. بدین ترتیب پلی‌استیشن ۴ را به یک رایانه‌ی واقعی تبدیل کرده‌ است.
این نفوذ اخیرِ گروه نفوذ به کنسول به انجمن نرم‌افزاری و نفوذ، این آینده را نشان داده‌ است که کنسول بازی سونی پتانسیل این را دارد به ابزاری ارزشمندتر هم مبدل شود.
آن‌چه جالب‌تر است این است که این گروه نفوذگر فقط به لینوکس اکتفا نکرده‌ است. این گروه درنظر دارد یک امولاتور یا شبیه‌ساز را برای Game Boy Advance و نسخه‌ای از Pokemon را نصب کند.
اگرچه هنوز جزئیات کامل این نفوذ هنوز فاش نشده‌است، اما به نظر می‌رسد یک اشکال Webkitمشابه با آن‌چه که اخیراً رخ داده ‌بود، استفاده شده ‌است. اخیرا یک نفوذگر به نام CTurt از اشکال مشابهی برای توسعه‌ی نسخه‌ی جیل‌بریک‌شده‌ از پلی‌استیشن ۴ استفاده کرده ‌بود.
البته که شاید بازی کردن با کنسول‌های قدیمی شاید برایتان دیگر خیلی جذاب نباشد، اما این اتفاق نشان داد حتی کنسول‌های جدید شرکت سونی نیز تا حدی در کنترل گروه‌های نفوذ قرار گرفته‌اند.
این گروه نفوذ، عملیات انجام‌شده‌ی خود را در ۳۲امین کنگره Chaos Communication که در ۳۰ دسامبر رخ‌ داد به عموم معرفی کرده ‌بود. شرکت سونی هنوز در این خصوص نظری نداده‌ است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذ به پلی‌استیشن ۴ و اجرای لینوکس روی آن