نفوذ به وب‌گاه کنسول‌گری روسیه در هلند توسط کاپوست‌کی

محقق امنینی کاپوست‌کی این بار به وب‌گاه وزارت کنسول‌گری روسیه نفوذ کرد و توانست به اطلاعات شخصی از جمله نام، رایانامه، شماره تماس و شماره کارت پاسپورت دست یابد.

این وب‌گاه مربوط به کنسول‌گری روسیه در هلند است و در حال حاضر به عملکرد عادی خود ادامه می‌دهد. کاپوست‌کی اعلام کرده اطلاعاتی که به آن‌ها دست یافته مربوط به ۳۰۰ هزار نفر است. او گفته تصمیم دارد تنها بخشی از این داده‌ها را افشا کند بلکه به مدیران وب‌گاه فرصتی برای برطرف کردن این اشکالات داده باشد.

طبق معمول کاپوست‌کی اعلام کرده که هدف او از این نفوذ بدست آوردن اطلاعات شخصی افراد نبوده و می‌خواهد به وب‌گاه‌ها در راستای بهبود امنیت کمکی کرده باشد. او می‌خواهد در جهت وصله کردن این آسیب‌پذیری‌ها به مدیران وب‌گاه هشدار بدهد تا در آینده اطلاعات کاربران توسط نفوذگران به سرقت نرود.

در خصوص این نفوذ نیز کاپوست‌کی اعلام کرده که وجود اشکالات را به مقامات روسی اطلاع داده است و مدیران از این آسیب‌پذیری باخبر شده و خواستار جزئیات بیشتری از نفوذ هستند. این روزها سر کاپوست‌کی بسیار شلوغ است چرا که در این چند وقت اخیر موفق شده به بسیاری از وب‌گاه‌ها از جمله شورای منطقه‌ای هند، دولت ایتالیا و ارتش ونزوئلا نفوذ کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.