۷هفته گذشته وب‌گاه نیروهای مسلح کانادا مورد نفوذ قرار گرفت. در جریان این نفوذ بازدیدکنندگان این وب‌گاه به‌طور خودکار به صفحه اصلی وب‌گاه دولت چین منتقل می‌شدند.

به گفته تلویزیون CTV، هرکسی که سعی داشته در وب‌گاه نیروهای مسلح کانادا به آدرس forces.ca/en/home درخواست استخدام ارسال کند، به‌طور ناخواسته و خودکار به وبگاه www.gov.cn منتقل می‌شده است. نیروهای مسلح کانادا به‌محض خبردار شدن از چنین رخدادی وبگاه خود را از دسترس خارج کرده است.

دو منبع نزدیک به دولت کانادا به خبرگزاری CBC گفته‌اند که این وب‌گاه استخدام توسط یک شرکت در بخش خصوصی میزبانی می‌شود. یکی از مقامات در مصاحبه با رسانه‌ها گفته کارگزارهای وزارت دفاع کانادا در این حمله مورد سوءاستفاده قرار نگرفته‌اند.
رالف گودال، وزیر امنیت عمومی کانادا می‌گوید: «این رخداد بسیار جدی است. هنوز نمی‌توان نتیجه‌گیری کرد اما زمانی که اتفاقاتی از این دست رخ می‌دهند بسیار حائز اهمیت هستند. ما در حال حاضر در حال بررسی ابعاد مختلف این رخداد هستیم.»

خبر این نفوذ توسط سخنگوی وزارت دفاع کانادا، اشلی لمیر نیز تائید شده است. او می‌گوید هنوز اطلاعاتی درباره مقصر این اتفاق به دست نیامده است.
مقامات کانادایی پیش از این هم درباره تهاجم نفوذگران خارجی به شبکه‌های دولتی اظهار نگرانی کرده بودند. به گزارش رویترز در سال ۲۰۱۴، مقامات دولت محافظه‌کار کانادا نفوذگران چینی را مقصر اصلی حمله به یکی از شبکه‌های رایانه‌ای معرفی کرده و مراتب اعتراضات خود را به بیجینگ اعلام کرده‌ بودند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذ به وب‌گاه استخدام نیروهای مسلح کانادا