۴صبح امروز گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه نیروی دریایی آمریکا مورد نفوذ قرار گرفته است. در این نفوذ اطلاعات شخصی ۱۳۴ هزار ملوان در اختیار مهاجمان قرار گرفته است.

نیروی دریایی آمریکا تایید کرد که اطلاعات ۱۳۴۳۸۵۶ ملوان فعلی و قبلی در این نقض داده افشاء شده است و این سازمان در تلاش است به این ملوانان وقوع این حادثه را از طریق رایانامه، تماس تلفنی و نامه اطلاع دهد.

شرکت HP متوجه شد که به یکی از لپ‌تاپ‌های تولید این شرکت که توسط کارمند نیروی دریایی استفاده می‌شد، نفوذ شده است. HP این موضوع را در تاریخ ۲۷ اکتبر به نیروی دریایی آمریکا اطلاع داد. کارکنان نیروی دریایی طبق قراردادی از لپ‌تاپ‌های شرکت HP استفاده می‌کنند.

نیروی دریایی اعلام کرده است: «پس از بررسی‌هایی که توسط HP و سرویس تحقیقات جنایی نیروی دریایی انجام شد، کشف شد که اطلاعات ۱۳۴ هزار ملوان فعلی و قبلی شامل نام، شماره امنیت اجتماعی در اختیار مهاجمان ناشناس قرار گرفته است.»

نیروی دریایی ادعا کرده تاکنون شواهدی مبنی بر اینکه این اطلاعات توسط مهاجمان استفاده شده باشد، وجود ندارد ولی بررسی‌ها همچنان ادامه دارد تا از وقوع چنین اتفاقی در آینده نیز جلوگیری شود. هنوز جزئیاتی از مهاجمان و گروه پشت این حمله در دست نیست ولی این اولین باری نیست که نیروی دریایی آمریکا هدف حملات سایبری قرار می‌گیرد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذ به نیروی دریایی آمریکا و افشای اطلاعات ۱۳۴ هزار ملوان