۶بنا به گزارش یونهاپ‌نیوز، یک نفوذگر ناشناس ماه گذشته توانسته مرکز فرمان‌دهی سایبری ارتش کره‌جنوبی را مورد نفوذ قرار دهد.
مقامات دولتی این کشور می‌گویند که این نفوذگر یک شکاف امنیتی موجود در یک مسیریاب مرکزی ملقب به «کارگزار مسیریابی واکسن» را پیدا کرده و توانسته از آن سوءاستفاده کند.
ظاهراً این کارگزار وظیفه‌ی بررسی ترافیک اینترنتی را بر عهده دارد تا از امنیت کارکنان نظامی کره‌جنوبی اطمینان حاصل شود.
مقامات گفته‌اند این کارگزار ترافیک را بازرسی کرده و از طریق بیش از ۲۰٫۰۰۰ رایانه‌ی ارتش هدایت می‌کند، اما این مسیریاب هیچ‌گاه به‌طور مستقیم به شبکه‌ی اینترانت نظامی متصل نمی‌شود.
یکی از اعضای کمیته‌ی دفاع ملی مجلس کره‌جنوبی به رسانه‌ها گفت که دست کم تا به این لحظه هیچ‌گونه شواهدی نیست که نشان دهد کره‌شمالی در این قضیه دخالت دارد.
او همچنین گفت که نفوذگران هیچ اطلاعاتی را از این کارگزارِ مورد نفوذ به سرقت نبرده‌اند، کارگزاری که از باقی شبکه ایزوله شده و در حال حاضر در دست بررسی است.
وزارت دفاع کره‌جنوبی نیز روز شنبه این قضیه را تأیید کرد و گفت که شبکه‌ی اینترنت این کشور هیچ قطعی را در پی این نفوذ تجربه نکرده است.
در ماه آگوست، مقامات کره‌جنوبی گفتند که بر این باورند که نفوذگرانی متعلق به کره‌شمالی‌ در تلاش بوده‌اند تا به حساب رایانامه‌ی بیش از ۹۰ مقام دولتی این کشور نفوذ نمایند.
در ماه جولای نفوذگران کره‌شمالی پایگاه‌ داده‌ی بزرگ‌ترین خرده‌فروش برخط کره‌جنوبی را مورد نفوذ قرار داده و سعی داشته تا ۳ میلیارد وون (معادل ۲٫۳۹ میلیون یورو) از این شرکت اخاذی کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذ به مقر فرمان‌دهی سایبری ارتش کره‌جنوبی