فردی تأیید کرده است که میلیون‌ها دلار برای نفوذگرانی پول شویی کرده است، که با نفوذ به شرکت‌های آمریکایی از سامانه‌های تلفن آن‌ها سرقت می‌کرده است.
مجرمانی که در بانکوک و پاکستان بوده‌اند راه خود را به سامانه‌های PBX سازمان‌های آمریکایی باز کرده و به شناسایی ملحقات تلفن‌هایی پرداختند که به کاربران اختصاص داده نشده، ولی هنوز وصل بوده‌اند. این کار برای تماس با شماره‌های راه دور و خطوط تلفن با نرخ بالایی که در اختیار نفوذگران بود، از سوی شرکت‌های آمریکایی در داخل سامانه‌های PBX صورت گرفت.
به گفته‌ی دادستان‌ها، این عملیات بسیار حرفه‌ای بوده است. محمد سهیل قسمانی، ۴۷ ساله، استخدام شده بود تا ۱۹٫۶ دلار آمریکا را برای این کلاه‌برداران مابین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ پول‌شویی کند.
قسمانی، که خارج از بانکوک مشغول فعالیت بوده، به ایجاد ۶۵۰ حساب بانکی در ده کشور دست زده است تا این مبالغ را از خطوط تلفن‌ جعلی دریافت و به نشانی نفوذگران ارسال کند، و البته کمیسیون خود را از آن بردارد. ادعا شده است که این کلاه‌برداری توسط نور عزیز ۵۳ ساله از کراچی پاکستان به عنوان یکی از کلاه‌برداران، انجام شده است.
با این حال هنگامی که قسمانی در تاریخ ۲۲ دسامبر سال ۲۰۱۴ وارد آمریکا شد، به وسیله‌ی پلیس اف‌بی‌آی که از قبل عزیز را مجرم شناخته بود، دستگیر شد. دادگاه فدرال ادعا کرده است که باند عزیز تا به حال بیش از ۵۰ میلیون دلار کلاه‌برداری کرده‌اند. این هفته قسمانی اتهام تقلب و ارتباط با کلاه‌برداری را پذیرفت که حداکثر ۲۰ سال زندان بالقوه برای او به همراه جریمه‌ی نقدی ۲۵۰ هزار دلار را در بر دارد.
پاول فیشمن یکی از وکلای ایالات متحده گفته است: «به لطف کار سخت دادستان‌ها و مأموران در این مورد، قسمانی نقش خود را در این طرح بین‌المللی پذیرفت که بر اساس آن شبکه‌های تلفن شرکت‌ها در ایالات متحده‌‌ی آمریکا مورد نفوذ قرار گرفته و میلیون‌ها دلار هزینه‌های جعلی به حساب آن‌ها منظور می‌شد. امروز او اعتراف کرد که بیش از ۱۹ میلیون دلار درآمد غیرقانونی را به ده کشور دنیا ارسال کرده است و مطمئن می‌شده که نفوذگران و تلفن‌‌کنندگان سهم خود را از این مبلغ دریافت کرده‌اند.»
قسمانی در ماه می محکوم شده است اما موضوع عزیز هنوز باقی مانده است. او در حال حاضر در فهرست تحت تعقیب اف‌بی‌آی است و تصور می‌شود که در عربستان سعودی مخفی شده است

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذ به سامانه‌های تلفن PBX در ظرف چهار سال ۵۰ میلیون دلار را نصیب مجرمان کرده است