نفوذگری با شناسه‌ی Gh۰s۷ به دفتر آمار ملی تایلند نفوذ کرد. این نفوذ در اعتراض به دستگیری‌های اخیر دولتی انجام شده است. این نفوذگر توانست به پایگاه داده‌ی این وب‌گاه دست یافته و اطلاعات را در سرویس مگا منتشر کند. این داده‌ها از این پیوند قابل مشاهده است.

این نفوذگر به تنهایی این کار را انجام داده و تصمیم داشته به دستگیری‌هایی که توسط مقامات محلی تایلند صورت می‌گیرد، اعتراض کند. مقامات تایلند دوشنبه‌ی هفته‌ی گذشته اعلام کردند ۹ نوجوان ۱۷ الی ۲۰ ساله را دستگیر کرده‌اند. این دستگیرشده‌ها به نفوذ و حملات سایبری علیه سامانه‌های دولتی متهم شده‌اند.

معاون نخست وزیر و وزیر دفاع تایلند اعلام کرد این دستگیری‌ها ادامه خواهد داشت. هفته‌ی گذشته پلیس تایلند ۹ نوجوان از گروه ناشناس‌ها را به خاطر مشارکت در پویش OpSingleGateway# دستگیر کرد. این پویش سال گذشته توسط گروه ناشناس‌ها راه‌اندازی شد تا به لایحه‌ی تصویب‌شده توسط دولت اعتراض کنند. براساس این لایحه کل ترافیک اینترنت تایلند باید از یک دروازه‌ی یکتا عبور می‌کرد.

بدیهی است که این لایحه دری را برای سانسور و اقدامات نظارتی باز می‌کرد پس نفوذگران سامانه‌های دولتی تایلند را در اعتراض به این لایحه هدف قرار دادند. اعضای تایلندی گروه ناشناس‌ها ۹ آبان ماه حملات منع سرویس توزیع‌شده‌ای را علیه وب‌گاه‌های دولت تایلند، وزارت اطلاعات، وزارت کشور و ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام داده‌اند.

گروه ناشناس‌ها پس از تصویب لایحه‌ی استفاده از دروازه‌ی یکتا، وب‌گاه پلیس تایلند و یک ISP محلی را هدف قرار دادند. متأسفانه دولت تایلند در سال ۲۰۱۶ قانون جرائم رایانه‌ای را اصلاح کرد. این لایحه به مقامات تایلندی اجازه می‌دهد بر فعالیت‌های شهروندان نظارت داشته و سانسورهای قوی را علیه مخالفان خود اعمال کنند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که گروه ناشناس‌ها مانند سال قبل، گروهی را در فیس‌بوک با نام «شهروندان علیه لایحه‌ی دروازه‌ی یکتا» ایجاد کردند تا جمعیتی را متحد کرده و علیه وب‌گاه‌های دولت تایلند حملات منع سرویس توزیع‌شده انجام دهند.
داده‌هایی که Gh۰s۷ به آن دست یافته شامل نام کاربری، گذرواژه‌های درهم‌سازی‌شده و سایر اطلاعات سامانه مدیریت وب است. این نفوذگر اعلام کرده پس از نفوذ به وب به امتیازات ریشه دست یافته است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذ به دفتر آمار ملی تایلند در اعتراض به دستگیری‌های اخیر دولتی