محققان سیمانتک حملاتی را در طول چند ماه گذشته به حساب‌های اینستاگرام شناسایی کردند که برای ترویج محتوای دوست‌یابی بزرگ‌سالان و کسب پول از طریق تبلیغ و ترویج برنامه‌های مربوط به آن استفاده می‌شد.

این حمله به موج جداگانه‌ای از نفوذ به حساب‌های توییتر نیز مرتبط می‌شود که برای ارسال پیوندهایی به وبگاه‌های دوست‌یابی بزرگ‌سالان و شخصیت‌های شاغل در این زمینه استفاده می‌شد، همچنین بر اساس پستی که در تاریخ ۱۰ آگوست در این وبلاگ ارسال شده است اکنون محققان می‌توانند یک پیوند مستقیم را میان این دو مورد نفوذ ببینند.

به گفته محققان در این پست وبلاگ، حساب‌های به خطر افتاده، مشخصات مشابهی را از خود نشان می‌دهند که شامل نام‌های کاربری دستکاری‌شده مشابه و پیوندهای اصلاح‌شده برای تغییر مسیر کاربران به برچسب‌های وابسته و در نهایت محتوای بزرگ‌سالان است.

هنوز مشخص نیست که چگونه به این حساب‌های کاربری نفوذ شده است اما محققان خاطرنشان می‌کنند که ممکن است این اتفاق در اثر لو رفتن کلمه‌های عبور در وبگاه‌های دیگری باشد که دارندگان حساب‌ها و کاربران قربانی، مشخصات کاربری و کلمه‌های عبور یکسانی در آن‌ها داشته‌اند.

همچنین به کاربران توصیه شده است که احراز هویت دو عامله را برای جلوگیری از به خطر افتادن حساب‌های کاربری خود فعال کنند.

منبع: asis

        درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذ به حساب اینستاگرام برای ترویج محتوای غیراخلاقی
برچسب ها: