یک محقق امنیتی از این قضیه که سامسونگ برای گزارش آسیب‌پذیری که در تلویزیون‌های هوشمند این شرکت وجود دارد، هیچ پاسخ مناسب و درستی نداده، شکایت کرده است. آسیب‌پذیری که این محقق امنیتی کشف کرده در پیاده‌سازی مربوط به احراز هویت در ویژگی وای‌فایِ مستقیم تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ وجود دارد.

تنها چیزی که مهاجم نیاز دارد، شنود آدرس MAC دستگاه است تا در ادامه بتواند به آن متصل شود. با اتصال به تلویزیون هوشمند، مهاجم می‌تواند در ادامه به شبکه‌ی قربانی نیز نفوذ کند. این محقق اعلام کرد جزئیات آسیب‌پذیری را به‌طور عمومی منتشر کرده چرا که سامسونگ به این موضوع رسیدگی نکرده است.

در تلویزیون‌های هوشمند یک ویژگی برای راحتی کاربر در نظر گرفته شده و لازم نیست هربار که کاربر آن را روشن می‌کند، فرآیند احراز هویت انجام شود. دستگاه‌هایی که مورد اعتماد هستند، آدرس MAC آن‌ها در فهرست سفید قرار می‌گیرد. زمانی که کاربر به دستگاه متصل می‌شود، اعلام می‌شود که یک کاربر مورد اعتماد که در فهرست سفید قرار داشت به دستگاه متصل شد و فرآیند احراز هویت انجام نمی‌شود. باتوجه به این موضوع که در شبکه‌های وای‌فای به‌راحتی می‌توان آدرس MAC را شنود و در ادامه جعل کرد، مهاجم می‌تواند خود را به‌جای کاربر مورد اعتماد جا زده و به تلویزیون دسترسی داشته باشد و در ادامه به شبکه‌ی قربانی نفوذ کند.

در افشای این آسیب‌پذیری، محقق امنیتی اعلام کرده که ویژگی وای‌فایِ مستقیم، به‌طور پیش‌فرض بر روی تلویزیون‌های هوشمند فعال بوده و در هربار روشن کردن دستگاه فعال می‌شود. به‌عبارت دیگر ضروری است که کاربر پس از هربار روشن کردن دستگاه، این قابلیت را خاموش کند. این محقق امنیتی اعلام کرد در ماه مارس با سامسونگ تماس گرفته و آسیب‌پذیری را گزارش کرده ولی سامسونگ اوایل این ماه پاسخ داده که: «ما این مورد را بررسی کردیم و از نظر ما یک آسیب‌پذیری امنیتی محسوب نمی‌شود.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذ به تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ با استفاده از ویژگی وای‌فایِ مستقیم