اگر شما از کاربرانی هستید که تورنت را دوست دارید و در انجمن بیت‌تورنت به آدرس وب‌گاه forum.bittorrent.com حساب‌کاربری دارید، احتمالاً اطلاعات شخصی‌تان به همراه کلمه‌ عبور حساب ‌کاربری‌ به صورت درهم‌سازی شده مورد نفوذ قرار گرفته ‌است.
تیم بیت‌تورنت اعلام کرده ‌است که وب‌گاه انجمن، مورد نفوذ واقع شده و در نتیجه به اطلاعات صدها هزار کاربر نفوذ شده ‌است.
در حال حاضر، بیت‌تورنت پربازدید‌ترین کارخواه تورنت بوده و بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد.

در هشداری که از سوی بیت‌تورنت منتشر شده ‌است آمده‌ که پایگاه داده انجمن این شرکت مورد سوءاستفاده قرار گرفته ‌است. تیم بیت‌تورنت می‌گوید مهاجمان توانسته‌اند به کلمات‌‌ عبور کاربران دست‌ یابند، بنابراین از کاربران خواسته شده کلمات‌ عبورشان را عوض کنند.
گفته می‌شود آسیب‌پذیری‌ که موجب این رخنه شده‌ است از سوی یکی از شرکت‌های وابسته بوده‌ و این شرکت قبلاً در این‌باره هشدار داده بوده‌ است.

کارشناسان می‌گویند بیت‌تورنت و سایر انجمن‌های توزنت از نرم‌افزار Invision Power Board استفاده می‌کنند و اگر شرکت مذکور Invision Power Services باشد، در این ‌صورت صدها انجمن دیگر نیز در معرض خطر خواهند بود.
تیم بیت‌تورنت می‌گوید بررسی‌های بیشتری را انجام می‌دهد تا مطمئن شود اطلاعات دیگری از کاربران مورد نفوذ واقع نشده‌ باشد.

متخصص امنیتی تروی هانت می‌گوید توانسته ‌است به پایگاه داده سرقت شده دسترسی پیدا کرده و آن ‌را در وب‌گاه خود بارگذاری کند. او می‌گوید این پایگاه داده اطلاعات ۳۴ هزار کاربر شامل رایانامه، نام‌کاربری، آدرس IP و کلمات‌ عبور درهم‌سازی شده ‌است.
به همه کاربران اکیداً توصیه شده‌ است کلمات‌ عبور خود را تغییر دهند. هم‌چنین اگر از این کلمه ‌عبور در سایر وب‌گاه‌ها و یا انجمن‌ها نیز استفاده کرده‌اند، این کلمات‌ عبور را نیز تغییر دهند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذ به انجمن بیت‌تورنت، کلمه‌ عبور خود را سریعاً عوض کنید!
برچسب ها: