نفوذگری به نام مارسل لاهل، که به واسطه‌ی قضیه‌ی «Guccifer» و نفوذ به حساب دولت مردان و افراد مشهور، معروف شده است، به آمریکا فرستاده شد تا به اتهامات دزدی و تجاوز سایبری محکوم شود.
لاهل ۴۲ ساله، به دزدی و انتشار نقاشی‌های رئیس جمهور سابق آمریکا جرج دبلیو بوش مشهور است. وی همچنین رایانامه‌های کمدین استیو مارتین و بازیگران معروفی همچون لئوناردیو دی کاپریو و ماریل همینگوی را مورد نفوذ قرار داده و منتشر کرده است. سه عضو از مجلس لردهای بریتانیا نیز از کارهای وی در امان نبوده‌اند.
روییتر گزارش داد که لاهل در پی درخواست مقامات ایالات متحده‌ی آمریکا و تحت قانون موقت استرداد مجرمین به آمریکا فرستاده خواهد شد.
لاهل در سال ۲۰۱۴ به جرم نفوذ کردن به حساب مقامات رومانیایی از جمله رئیس اطلاعات، به چهار سال زندان محکوم شد.
وی در سال ۲۰۱۴ تحت تعقیب یک هیئت منصفه‌ی فدرال قرار گرفت.
این شهروند رومانی و راننده‌ی تاکسی‌ بی‌کار و فروشنده‌ی نقاشی هفت سال را در زندان امنیتی Arad گذراند و اکنون با اتهام نفوذ مقامات دولتی آمریکا و بازیگران مواجه شده است.
این نفوذگر از روش‌های کدباز و مهندسی اجتماعی برای دسترسی به حساب رایانامه‌ی افراد استفاده کرده است.
همسر لاهل به Pando گفت که سال گذشته وی بیشتر نفوذ‌هایش را در یک روستای آرام از Sâmbăteni ترانسیلوانیا انجام داده است.
او کارش را از ۳۵ سالگی و در سال ۲۰۱۱ شروع کرد و در همان سال اطلاعات فوتبالیست رومانیایی را منتشر کرد.
لاهل به عنوان یک نخاله‌ی هوشی معرفی شده است که خود را با استانداردهای ضعیف امنیتی استتار می‌کرده است. وی همچنین به اسرارآمیز بودن علاقه داشت، به همین دلیل در پی ارتباطات بین مقامات آمریکایی و روشن‌فکران بوده است. کارهای وی در پروژه‌ی آلفای برگزیده‌ی وی به اوج خود رسید، او ادعا می‌کند که در این پروژه با دسترسی به رایانامه‌های بین دبیر سابق ایالت کولین پاول و سیاست‌مدار رومانی کورینا کریتو، یک تجمع سری نادر (پارانرمال) را خنثی کرده است.
لاهل ادعا کرد کسانی که رایانامه‌هایشان رابطه‌ی عاطفی‌شان را نشان می‌داد، بلافاصله پس از آن این رابطه را انکار می‌کردند.
لاهل ادعا می‌کند جرج دبلیو بوش عضو سازمان سری ضد سیاه‌پوستان آمریکا بوده است. وی هم‌چنین می‌گوید که یک ژورنال سری متعلق به راکفلرز دارد که از روشن‌فکران به سرقت برده است.
افرادی که وی را تعقیب می‌کردند می‌گویند او نیازی وسواسی به معروف‌شدن و دیده‌شدن دارد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذگر پشت پرده‌ی Guccifer به آمریکا بازگردانده شد