۱۸۹۴یک نفوذگر حوزه‌ی رایانه‌ که گفته می‌شود حامی تروریست‌های داعشی است و اطلاعات مربوط به ۱۳۵۱ تن از کارکنان ارتش آمریکا را در اختیار این گروهک قرار داده، به گذراندن بیش از ۲۰ سال حبس در یکی از زندان‌های آمریکا محکوم شده است.

اردیت فریزی از کوزوو، با نام مستعار Th۳Dir۳ctorY، در دادگاه فدرال الکساندریا محکوم شده است؛ علت محکومیت وی پشتیبانی مادی از دولت اسلامی عراق و شام و دسترسی به رایانه‌های تحت حفاظت بدون نیاز به احراز هویت، و به چنگ آوردن اطلاعات به منظور حمایت مادی از داعش بوده است.

این نفوذگر ۲۱ ساله‌ی مرتبط با گروهک داعش، از طریق نفوذ به کارگزارهای میزبان وب آمریکا در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۱۵ به داده‌های مورد نظر خود دست پیدا کرده است.

فریزی سپس اطلاعات بیش از ۱۳۰۰ نفر از کارکنان نظامی و دولتی آمریکا را از داده‌های سرقتی استخراج کرده و آن‌ها را به جنید حسین تحویل داده است.

ظاهراً داده‌های سرقتی شامل اطلاعات کارت شناسایی نظیر نام، آدرس رایانامه، موقعیت مکانی و نیز شماره‌ی تلفن اعضای سرویس نظامی و کارمندان دولت آمریکا بوده است.

جنید حسین یک نظامی بریتانیایی است که تصور می‌شود رهبری و پایه‌گذاری یک گروه از نفوذگران داعشی را به نام بخش نفوذگران دولت اسلامی (ISHD) بر عهده داشته باشد؛ وی اسامی و نیز اطلاعات شخصی ۱۰۰ تن از خانواده‌های اعضای سرویس آمریکا را به‌طور برخط منتشر کرده است.

مقامات آمریکایی در مالزی به جست‌وجوی فریزی پرداخته‌اند، جایی که وی در ۶ اکتبر ۲۰۱۵ دستگیر شد و این دستگیری در حالی بود که فریزی قصد داشت به کوزوو پرواز کند.

فریزی قبل از کمک به داعش رهبر گروه نفوذگران امنیتی کوزوو (KHS) بوده و توانسته به تعدادی از وب‌گاه‌های دولتی متعلق به وزرات آموزش و پرورش یونان، ریاست جمهوری یونان، و… نفوذ نماید. وی همچنین داده‌هایی را از IBM و یک شرکت مخابراتی یونانی به نام OTE به سرقت برده است.

فریزی در ۱۵ ژوئن ۲۰۱۶ به اتهامات خود اعتراف کرد، و به ۳۵ سال زندان محکوم شد، اما این محکومیت با اعترافات وی به ۲۵ سال کاهش پیدا کرد. با این حال وکلای فریزی بر این باورند که وی هیچ آسیب‌ جدی را به بار نیاورده و می‌بایست به ۶ سال حبس محکوم شود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذگر داعشی به ۲۵ سال زندان محکوم شد