نفوذگری که پشت حمله به بخش بانکی ایالات متحده‌ی آمریکا بود و باعث ۵۵ میلیون دلار خسارت شد، محکوم به بیش از ۵۷ سال زندان شده است.
ارکن فیندیکوغلو شهروند ترکیه‌ای ۳۴ ساله به نقش خود در سندیکای بین‌المللی اعتراف کرد، از جمله مسئولیت توطئه‌ی نفوذ به رایانه‌، فریب بانک و تأثیر بر روی تراکنش‌ها با استفاده از دستگاه‌های غیرمجاز.
فیندیکوغلو پلیس را درگیر کرد تا زمانی که در دسامبر سال ۲۰۱۳ در فرانکفورت آلمان بازداشت شد و تا سال گذشته درگیر مراحل استرداد مجرمین بود.
اگر طی مراحل استرداد مجرم گناه‌کار شناخته می‌شد به ۲۴۷ سال و نیم حبس محکوم می‌شد.
فیندیکوغلو از نام‌های مستعار Segate ،Orean و Predator استفاده می‌کرد تا JPMorgan chase ،MasterCard و صلیب سرخ آمریکا را به عنوان بخشی از یک حلقه مورد هدف قرار دهد و از سال ۲۰۱۰ میلیون‌ها دلار را از دستگاه‌های خودپرداز در کشورهای بسیاری برداشت کرد.
بزرگترین سرقت این گروه در فوریه سال ۲۰۱۳ اتفاق افتاد وقتی که گروه ۴۰ میلیون دلار آمریکایی ( معادل با ۸.۴ میلیون یورو و ۵۴.۸ میلیون دلار استرالیا ) را از طریق تراکنشات ۳۶ هزار دستگاه خود پرداز در سرتاسر ۲۴ کشور به سرقت بردند.
گفتنی است این برداشت‌ها ساعت‌ها به طول انجامیده است.
این گروه اطلاعات مشتری را به سرقت برده و از اعتبارات تحت نفوذ برای تغییر محدودیت‌های برداشت روزانه‌ی صاحب حساب استفاده کرده‌اند و سپس پول را از باجه‌های خودپرداز برداشت کرده‌اند.
در حمله‌ای که در اواخر فوریه‌ی سال ۲۰۱۱ صورت گرفت که نفوذگرها در ۱۵۰۰۰ برداشت غیرقانونی در ۱۸ کشور، تقریبا ۱۰ میلیون برداشت کردند (معادل با ۷٫۱ میلیون یورو و ۱۳٫۷ میلیون دلار استرالیایی).
در ماه دسامبر سال ۲۰۱۲ این گروه تقریبا ۵ میلیون دلار آمریکایی (معادل با ۱ میلیون یورو و ۶٫۸ میلیون دلار استرالیایی) را از طریق ۴۵۰۰ تراکنش خودپرداز بانک در ۲۰ کشور برداشت کردند.
وکیل ایالات متحده‌ی آمریکا در زمان بازداشت وی گفت: «این گروه در بزرگ‌ترین دزدی قرن ۲۱ دست داشتند که از طریق اینترنت بدان رسیدند و آن را در سرتاسر جهان گسترش دادند.»
وی افزود: «این مجرم سایبری به جای استفاده از اسلحه و ماسک از لپ‌تاپ و اینترنت استفاده کرده است. همان طور که اطلاعات به سرعت از طریق اینترنت پخش می‌شوند، این سازمان راهش را از سامانه‌های رایانه‌ای شرکت‌های بین‌المللی به خیابان‌های نیویورک باز کرده است، و به سرقت میلیون‌ها دلار از صدها دستگاه خودپرداز در چندین ساعت در سرتاسر منهتن محکوم شدند.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذگر ترک، محکوم به سرقت ۵۵ میلیون دلاری از خودپردازهای جهانی