۱۰در کیفرخواست تازه‌ای که به تازگی تنظیم شده، کاشف به عمل آمده که یکی از بی‌منطق‌ترین جرایم رایانه‌ای تاریخ اخیر رخ داده است.
در این کیفرخواست، دواین کارتاچ هانس جونیور، ۲۷ ساله و از ریچلند واشنگتن، به جرایم رایانه‌ای، کلاه‌برداری، نیز پول‌شویی و سرقت ۱۳۴هزار دلار از یک بانک، و تلاش برای به چنگ آوردن ۱٫۵ میلیون دلار پس از بازی دادن سامانه‌ی رایانه‌ای همین بانک و وب‌گاه‌های دولتی پرداخت متهم شده است.
بر اساس اسناد دادگاه، هانس در ماه مارس ۲۰۱۵، با اینترنت خانگی خود و استفاده از آدرس منزل، تاریخ تولد، شماره‌ی تلفن منزل و نام کامل خود، پنج حساب کاربری را در بانکی که نامش ذکر نشده باز کرد.
وی در ادامه به‌طور غیرقانونی به دو حساب در جی‌پی مورگان دسترسی پیدا کرد، حساب‌هایی که به همین بانک ناشناس تعلق داشتند؛ او ۱۳۴هزار دلار را به این حساب خود منتقل کرد.
در کیفرخواست ذکر شده که از این پول‌ها در ماه‌های بعد برای خرید سهام شرکت‌های سهامی همچون IBM و کوکاکولا به نام هانس، یک سرمایه‌گذاری ۷۵۰۰ دلاری در نیویورک، و پراخت صورت‌حساب فردی که با هانس در فیس‌بوک رفاقت داشت، استفاده شده است.
محققان FBI می‌گویند که از بخشی از این پول‌ها برای پرداخت به ISP هانس استفاده شده، و پیوندی میان حساب‌های جی‌پی مورگان و حساب شخصی پی‌پال هانس برقرار شده است. این کارشناسان بیان داشتند که این پیوند در حقیقت راهی برای بیرون کشیدن وجوه از این حساب بوده است.
FBI همچنین مدعی است که هانس به وب‌گاه سامانه‌ی مدیریت سرویس عمومی اداره‌ی مدیریت جوایز (SAM) رفته است، وب‌گاهی که برای پرداخت به پیمان‌کاران دولتی آمریکا استفاده می‌شود. گفته می‌شود که هانس در زمان حضورش در این وب‌گاه سعی داشت تا ۱٫۵۲ میلیون دلار را از شرکت تضمین مزایایی بازنشستگی به حساب‌های شخصی خود منتقل کند.
این عملیات آن‌طور که محققان باور دارند خالی از اشکال نبوده است؛ آدرس رایانامه‌ای که برای به دست آوردن اطلاعات محرمانه‌ی وب‌گاه SAM از آن استفاده شده، [email protected] بوده است.
هانس روی چهارشنبه و پس از یک ماه نظارت از سوی FBI دستگیر شد، سپس به نیویورک منتقل گردید.
دادستان ایالات متحده، رابرت کیپر گفت: «مجرمان سایبری اینترنت را برای به دست آوردن اطلاعات زیر و رو می‌کنند، اطلاعاتی که می‌توانند ضمن مصونیت از مجازات از آن‌ها در سرقت‌های خود استفاده کنند. آن‌ها اعتماد به نفس ما را در اینترنت و دنیای سایبری که ما هر روز به آن تکیه می‌کنیم تضعیف می‌کنند. اما ما هم با دستگیری مجرمان یک پیام برای آن‌ها داریم: ما شما را پیدا و مجازات خواهیم کرد.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذگری که با نقشه‌ای ساده‌لوحانه قصد فریب بانک را داشت