نفوذگرهای ایرانی سدی در نیویورک را مورد هدف قرار دادند

بر اساس گزارش‌ها، نفوذگرهای ایرانی در سال ۲۰۱۳ به سامانه‌‌ی کنترل برخط یک سد در نیویورک نفوذ کردند و در داخل سامانه‌ آن به جست‌وجو پرداختند.
نشریه‌ی وال‌استریت‌ژورنال گزارش داده است که بر اساس خلاصه‌ی گزارش طبقه‌بندی نشده‌ای از وزارت کشور، نفوذگرها از طریق یک مودم همراه به سد دسترسی پیدا کردند.
دو منبع که در این مورد اطلاع داده‌اند گفته‌اند این خلاصه گزارش به سد Bowman Avenue در شمال نیویورک مربوط می‌شود، که یک تأسیسات کوچک ۲۰ مایل خارج از شهر نیویورک است. آن‌ها با اشاره به نظر افراد مطلع از موضوع اعلام کردند که نفوذگرها کنترل سد را در اختیار نگرفتند اما در داخل آن به جست‌وجو پرداختند.
وزارت کشور از هرگونه اظهار نظر در این‌باره پرهیز کرده است.
سازمان‌های امنیتی آمریکا گفته‌اند که بر اساس نظر کارشناسان عقیده دارند این نفوذ که با استفاده از آن رایانه‌ها بررسی شده‌اند به نفوذگرهایی از ایران مربوط است که شرکت‌های آمریکایی را هدف گرفته‌اند.
تحلیل‌گران نرم‌افزاری را شناسایی کرده‌اند که در اینترنت برای جست‌وجوی آسیب‌پذیری‌های سامانه‌های کنترل صنایع آمریکا به گشت و گذار می‌پردازد. به عقیده‌ی کارشناسان به نظر می‌رسد که نفوذگرها در جست‌وجوی نشانی‌های اینترنتی مشخصی بوده‌اند.
بنا بر گفته‌ی محققان، شبکه‌ی Shodan ایالات متحده‌ی آمریکا بالاترین میزان سامانه‌های کنترل صنعتی را در دنیا دارد که به اینترنت متصل هستند و تعداد این سامانه‌ها حدود ۵۷۰۰۰ مورد است.
در دسامبر سال گذشته حمله‌ای به یک سامانه‌ی کنترل صنعتی در آلمان صورت گرفت که در آن نفوذگرها توانستند آسیب جدی به یک کارخانه‌ی فولاد آلمانی وارد کنند و یکی از کوره‌های انفجار آن را تخریب کنند.
نفوذ به این کارخانه که نامش ذکر نشده است، و جزییات آن در گزارش اداره‌ی امنیت فدرال آلمان آمده است پس از آن اتفاق افتاد که یکی از قربانیان در دام حملات فیشینگ قرار گرفت.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.