۵اخیراً نشریاتی به بررسی نحوه‌ی سقوط هواپیمای MH۱۷ در شرق اوکراین در سال ۲۰۱۴ پرداختند، توسط روسیه مورد نفوذ سایبری قرار گرفته‌اند.
پروازی متعلق به خطوط هوایی مالزی در شرق اوکراین در جولای ۲۰۱۴ با شلیک موشکی از سوی روسیه بی‌سرانجام ماند.
به دنبال این ماجرا گروه روزنامه‌نگاران محقق Bellingcat، مورد آماج یک سری از حملات پیچیده‌ی سایبری قرار گرفتند.
این حملات شامل اسپیرفیشینگ، برداشت اطلاعات محرمانه، کلاه‌برداری از طریق پیامک و سایر مواردی از این دست بود.
تحقیقات انجام‌شده نشان‌دهنده‌ی یک شباهت در الگوهای حملات با حملات صورت‌گرفته توسط روسیه می‌باشند.
این‌گونه به نظر می‌رسد که سازمان‌‌هایی که تأثیر منفی روی تصویر روسیه دارند بایست منتظر حملات سایبری با منشاء روسیه باشند که برای مقابله به مثل با آن‌ها تدارک دیده می‌شوند.
این حمله نشانه‌ی کوچکی از رویه‌ی گسترده‌تری است که عاملان دولتی روس در پیش گرفته‌اند تا نظم شرکت‌های خصوصی را مختل کرده و به آن‌ها نفوذ نمایند؛ درست مانند حمله‌‌ای که اخیراً علیه آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ صورت گرفته است.
تحقیقات قبلی انجام‌شده توسط ترندمیکرو نفوذگران روسی را به عنوان مظنونین اصلی سرقت داده‌های حساس تیمی معرفی می‌کند که مسئولیت تحقیق درباره‌ی سقوط پرواز MH۱۷ از خطوط هوایی مالزی را بر عهده داشت.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذگران روسی عوامل تخریب چهر‌ه‌ی پوتین را از حمله‌ی سایبری بی‌نصیب نگذاشتند