نفوذگران در روز کریسمس به ایکس‌باکس و پلی‌استیشن حمله خواهند کرد

برای علاقه‌مندان به بازی‌های رایانه‌ای خبر بدی داریم! دوباره کریسمس در راه است و در بین کادوهای دریافتی پلی‌استیشن و ایکس‌باکس‌های جدید را خواهیم دید. ولی باز هم امکان دارد مثل هرسال نتوانید به کنسول برخط بازی متصل شوید.

در تعطیلات کریسمس سال ۲۰۱۴ نفوذگران گروه جوجه مارمولک، شبکه‌ی بازی پلی‌استیشن و ایکس‌باکس را هدف حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده قرار دادند و این بازی برای علاقه‌مندان از حالت برخط خارج گردید.

این بار نیز یک گروه نفوذ جدید که چند روز پیش سرویس تامبلر را هدف قرار داده بود و ۲ ساعت باعث قطعی این وب‌گاه شد، علاقه‌مندان به بازی‌های رایانه‌ای را تهدید کرده که حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده در مقیاس بالا را علیه شبکه‌ی پلی‌استیشن و ایکس‌باکس انجام خواهد داد.

این گروه نفوذ با نام استار پاترول، ویدئویی در یوتیوب منتشر و اعلام کردند در روز کریسمس در حملات هماهنگ‌، شبکه‌ی پلی‌استیشن سونی و ایکس‌باکس مایکروسافت را هدف منع سرویس توزیع‌شده قرار خواهند داد.
روز چهارشنبه گروه نفوذ استار پاترول وب‌گاه تامبلر را از حالت برخط خارج کرد و عنوان شد که در پس این حمله هدف خاصی دنبال نمی‌شد و صرفاً بخاطر تفریح و سرگرمی این وب‌گاه را هدف حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده قرار دادند.

تاکنون هیچ یک از شرکت‌های سونی و مایکروسافت به این تهدید پاسخی نداده است. با این حال، هر دوی این شرکت‌ها قبلاً وعده داده بودند که حفاظت از سامانه‌های خود را افزایش و بهبود خواهند داد ولی قطعی و اختلال کوتاه‌مدت در هر کریسمس اتفاق می‌افتد.
با آگاهی از قابلیت‌های نفوذگران در راه‌اندازی حملات منع سرویس توزیع‌شده که گاهاً به ۱ ترابیت بر ثانیه نیز می‌رسد، هر دو شرکت باید آماده باشند تا حمله‌ی گسترده و عظیمی را بر روی کارگزارهای خود تجربه کنند.

پاییز بود که حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده علیه ارائه‌دهنده‌ی سرویس DNS با نام Dyn بخش زیادی از اینترنت را قطع و ده‌ها وب‌گاه را از حالت برخط خارج کرد. حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده که توسط بات‌نتی با ۱۰۰ هزار بات از دستگاه‌های اینترنت اشیاء انجام می‌شود، این توانایی را دارد که اینترنت میلیون‌ها کاربر را قطع کند.
اینک باید صبر کنیم و ببینیم علاقه‌مندان به بازی‌های رایانه‌ای در تعطیلات کریسمس می‌توانند از آن لذت ببرند یا خیر!

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.