از زمان انتشار معروف‌ترین کنسول بازی در آمریکا، یعنی پلی‌استیشن ۴ در بازار، نفوذگران به دنبال راهی برای اجرای نرم‌افزارهای غیرقانونی و تایید نشده بر روی آن‌ها بوده‌اند.
اگرچه عبور از لایه محافظتی پلی‌استیشن ۴ واقعاً دشوار است، یک نفوذگر با نام مستعار CTurt، ادعا کرده که توانسته نسخه‌ای کاملاً جیل‌برک شده از پلی‌استیشن ۴ را با کمک روش سوءاستفاده از آسیب‌پذیری‌های این نرم‌افزار که قبلاً ساخته شده بود توسعه دهد.
این نسخه جیل‌برک‌ شده اجازه رونوشت‌گیری از حافظه سایر فرآیند‌ها را می‌دهد. به علاوه امکان نصب سفت‌افزار‌های سفارشی را فراهم می‌کند که می‌توانند برای اجرای برنامه‌هایی که توسط شرکت سونی تایید نشده‌اند به کار روند.
البته مشکلات امنیتی دیگری نیز وجود دارند، اما این اشکال پایه‌ی مهمی را برای ورود غیرقانونی به بازی فراهم می‌کند که نمی‌تواند بر کل بازار بازی‌ها تاثیر بگذارد.
حساب کاربری توئیتر متعلق به CTurt اعلام کرده‌ است که این بهره‌برداری فقط در نسخه ۱٫۷۶ سفت‌افزار پلی‌استیشن ۴ کار می‌کند، اما ظاهراً می‌توان آن را برای نسخه‌های جدید‌تر سفت‌افزار‌ها نیز تنظیم کرده و به کار برد.
Cturt موفق شده ‌است که از اشکال موجود در نسخه ۱٫۷۶ پلی‌استیشن ۴ به منظور تزریق کد خارجی به سامانه استفاده کرده و بدین‌ ترتیب کنترل سخت‌افزار را به دست گیرد.
قطعاق شرکت سونی از اجرای نسخه‌ی جیل‌بریک شده پلی‌استیشن ۴ خوشحال نخواهد شد، و احتمالاً همه تلاشش را برای از بین بردن آسیب‌پذیری‌های نسخه‌های جدیدتر در سفت‌افزار پلی‌استیشن ۴ به کار خواهد بست.

منبع: asis

نفوذگران جیل‌برک پلی‌استیشن ۴ را تایید کردند