۱۱خبرها حاکی از آن است که نفوذگران توانسته‌اند به پایگاه‌‌داده‌ متعلق به مشتریان شرکت Three نفوذ پیدا کنند تا بدین‌ترتیب با دسترسی به اطلاعات شخصی مشتریان تلفن‌های همراه آن‌ها را به سرقت ببرند. Three شرکتی انگلیسی است که در حوزه ارتباطات و ارائه خدمات اینترنتی فعالیت دارد.

یک سخنگوی این شرکت گفته است: «در چهار هفته گذشته شاهد افزایش کلاهبرداری‌های تلفن‌همراه بوده‌ایم. این افزایش هم در قالب سرقت از فروشگاه‌های Three رخ داده‌ است و هم در استراق سمع ارتقاهای تلفن‌همراه مشتریان. در انجام تقلب‌های مرتبط با ارتقاء تلفن‌همراه، مهاجمان به سامانه ارتقاء Three نفوذ کرده‌اند.این سامانه به‌روزرسانی شامل اطلاعات پرداخت مشتریان، جزئیات کارت و یا اطلاعات حساب بانکی نبوده است.»

اطلاعات شخصی موجود شامل اسامی و آدرس‌هایی بوده است که نفوذگران به آن‌ها دسترسی یافته‌اند. کارشناسان بر این باورند که مهاجمان از این اطلاعات برای سفارش ارتقاء تلفن‌همراه استفاده کرده‌اند که در این میان ۸ مشتری با این شرایط شناسایی شده‌اند. مقامات مسئول می‌گویند در حال حاضر تحقیقاتی را انجام می‌دهند تا متوجه شوند چه تعداد دیگر از اطلاعات ۹ میلیون مشترک مورد نفوذ قرار گرفته است. به گفته یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود دو سوم مشتریان شرکت Three در خطر هستند.

سخنگوی این شرکت گفته است: «تحقیقات هنوز در حال انجام است و ما گام‌هایی را در جهت تقویت عوامل کنترلی برداشته‌ایم.» مقامات انگلیسی می‌گویند روز چهارشنبه سه نفر را در ارتباط با حمله مذکور دستگیر کرده‌اند که به قید ضمانت آزاد هستند. از این سه نفر، دو مورد به اتهام ارتکاب به جرائم مرتبط با سوءاستفاده از رایانه دستگیر شده‌اند. نفر سوم نیز که فردی ۲۵ ساله از شهر منچستر است به اتهام تلاش برای گمراه کردن مقامات بازداشت شده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نفوذگران به اطلاعات شخصی کاربران شرکت Three‌ دست یافته‌اند