بر اساس یک مطالعه از سوی کمیته‌ی راهبردی برزیل، نظارت بر استفاده از اینترنت توسط کارمندان در سازمان‌های برزیل تبدیل به یک امر عمومی شده است.
احتمال اینکه یک سازمان یا شرکت برزیلی تاریخچه استفاده از اینترنت ِ کارکنان خود را بررسی کند، با افزایش وسعت و بزرگی آن شرکت، افزایش می‌یابد.
بر اساس این گزارش، ۳۸ درصد از شرکت‌ها که دارای ۴۹ کارمند بوده‌اند و ۵۸ درصد از شرکت‌هایی که از ۵۰ تا ۲۴۹ کارمند داشته‌اند و ۷۳ درصد از سازمان‌هایی که بیش از ۲۵۰ کارمند داشته‌اند این کار را انجام داده‌اند.
حدود ۴۳ درصد از شرکت‌هایی که مورد بررسی قرار گرفته‌اند، کارمندان خود را از دسترسی به محتوای خاصی از اینترنت منع کرده‌اند.
هنگامی که به محتواهای مسدود شده می‌رسیم، در رأس آنها شبکه‌های اجتماعی قرار دارند: اینگونه وب‌گاه‌ها توسط ۸۱ درصد از شرکت‌های بزرگ مسدود شده‌اند، و این درحالی است که ۴۸ درصد از سازمان‌هایی که کمتر از ۵۰ کارمند در استخدام خود دارند، دسترسی به وب‌گاه‌هایی چون فیس‌بوک و توییتر را مسدود کرده‌اند.
در این سازمان‌ها، وب‌گاه‌هایی که دارای محتوای هرزه‌نگاری هستند، در رأس نشانی‌های غیرمجاز قرار دارند (۷۳ درصد از کارمندان، به این وب‌گاه‌ها دسترسی نداشته‌اند)، سپس وب‌گاه‌های بازی با ۶۵ درصد، وب‌گاه‌های بارگیری پرونده با ۴۹ درصد، درگاه‌های سرگرمی، اخبار و رسانه‌های ورزشی با ۴۳ درصد‌، رایانامه‌های شخصی ۳۷ درصد و خدمات ارتباطی همچون ارسال پیام‌های فوری با ۳۶ درصد، در جایگاه‌های بعدی قرار داشته‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نظارت بر استفاده از اینترنت در برزیل به یک هنجار تبدیل می‌شود!