برخلاف درخواست وزیر داخلی فرانسه، این کشور شبکه‌ی ناشناس‌کننده‌ی TOR یا WiFi رایگان عمومی را به عنوان یک راه برای کمک به اجرای قانون مبارزه با تروریسم، ممنوع نخواهد کرد.
نخست وزیر فرانسه مانوئل والس در نشستی خبری گفت که ممنوعیت WiFi رایگان عمومی چیزی نیست که در نظر داشته باشند و او هم چنین خواهان ممنوعیت شبکه‌ی ناشناس‌کننده‌ی TOR نمی‌باشد.
پس از حملات تروریستی مرگ‌بار در پاریس در ماه گذشته، مدرک داخلی به دست آمده توسط روزنامه‌ی لوموند نشان داد که دولت فرانسه خواستار جلوگیری از ارتباطات از طریق شبکه‌ی TOR و هم‌چنین ممنوعیت استفاده از WiFi عمومی رایگان در شرایط اضطراری پس از جنگ می باشد تا بدین طریق تلاش های مبارزه با تروریسم مؤثر واقع شود.
با این حال بر اساس گفته‌ی فرانسه PM، ممنوعیت ارتباطات رمزگذاری‌شده روی اقتصاد و امنیت کشور تأثیر می‌گذارد.
PM می‌گوید، شبکه‌ی TOR و WiFi عمومی در فرانسه باید ایمن شود.
والس در روز چهارشنبه گفت: «ممنوعیت WiFi رایگان عمومی چیزی نیست که در نظر داشته باشند.» وی هم چنین موافق ممنوعیت استفاده از شبکه‌ی TOR نمی‌باشد. این شبکه با رمزگذاری و بازنویسی ترافیک کاربر از طریق شبکه‌ای از کارگزارهای کارخواه، هویت واقعی کاربر را پوشش می دهد و باعث ناشناس بودن کاربر می شود.
والس افزود: «اینترنت یک راه ارتباطاتی آزاد و قوی بین مردم است و هم چنین راهی ارتباطی برای تروریسم‌ها و انتشار ایدئولوژی مستبدانه شان می باشد.»
وی گفت، بنابراین پلیس باید برای پیش‌برد مبارزات علیه تروریسم در پی حملات اخیر در پاریس، اقداماتی را انجام دهد، اما هر اقدامی که صورت می گیرد باید موثر و مفید باشد.
پاسخ جهانی به این حملات در پاریس این بود که قانون‌گذارانی در ایالات متحده و اروپا خواستار اجرای قوانینی جدید در رابطه با فن‌آوری می‌باشند که بتواند شرکت‌های فن‌آوری اطلاعات را به دستور دادگاه‌ها مجبور به قرار دادن درهای پشتی و کلیدهای رمزگذاری‌شده‌ای در محصولاتشان کنند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نخست وزیر فرانسه: فرانسه شبکه‌ی WiFi عمومی و TOR را ممنوع نخواهد کرد