اگر در حال استفاده از یک رایا‌نه‌ی شخصی هستید که سامانه‌های عامل ویندوز ۷ یا ۸ بر روی آن نصب است، ممکن است از دیدن پیوسته صفحاتی که دائما به شما هشدار می‌دهند‌ ویندوز خود را به نسخه‌ی ۱۰ ارتقاء دهید، خسته شده باشید. و حتی ممکن است از این‌که سهواً این ویندوز را به عنوان بخشی از روند به‌روزرسانی امنیتی خود نصب کنید نگران باشید.
مایکروسافت به زودی ارتقاء به ویندوز ده را به عنوان یک توصیه‌ی مؤکد و تقریباً اجباری اعلام می‌کند (در حال حاضر به عنوان یک به‌روزرسانی اختیاری مطرح است). برخی از مردم برای جلوگیری از ارتقای سامانه‌ی ‌عامل وسوسه می‌شوند که به‌روزرسانی کل سامانه‌ را متوقف کنند. این کار باعث خواهد شد تا رایانه‌ی شما با عدم دریافت وصله‌ها و اصلاحیه‌های امنیتی در برابر حملات آسیب‌پذیر شود.
در واقع آسان‌تر این است که عمل‌کرد ارتقای ویندوز ده را بدون از دست دادن به‌روز‌رسانی‌های معمول و حیاتی خاموش کنیم. مایکروسافت حتی یک مقاله‌ی رسمی برای نحوه‌ی انجام آن منتشر کرده است.
امروز سخن‌گوی مایکروسافت تأیید کرد که صفحه‌ی پشتیبانی هنوز هم معتبر است- دستورالعمل‌های آن هنوز هم در حالی‌که چند ماه قبل منتشر شده است، کار می‌کنند. این کار شامل دستکاری تنظیمات رجیستری ویندوز برای غیرفعال کردن ارتقاء به ویندوز ۱۰ است، اما این کار نه غیرممکن است و نه حتی میتواند کاری ترسناک باشد.
مطمئن شوید که همه‌ی این مراحل را طی کرده‌اید بنابراین کاری که شما باید انجام دهید این است:
– ویرایش‌گر رجیستری یا همان Registry Editor را باز کنید (در منوی استارت عبارت regedit را بنویسید و آن را جستجو کنید).
– در آدرس HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate مقدار DisableOSUpgrade را به یک تغییر دهید.
– در آدرس KLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade مقدار ReservationsAllowed را صفر قرار دهید.

در مورد کاربران شرکت‌ها، هیچ موردی برای نگرانی وجود ندارد- ارتقاء به ویندوز ۱۰ برای کاربران ویندوزهای ۷ و ۸ و ۸.۱ در نسخه‌های Enterprise مسدود خواهد شد، و همین‌طور برای هر نسخه‌ای که به این دامنه پیوند داشته و یا بر پایه‌ی Microsoft Device Manager تکیه داشته باشد. شرکت ردموندی ناشنوا نیست، اگر همه‌ی کارکنان شرکت به طور ناگهانی سعی کنند که این مقدار داده را بارگیری کرده و نصب کنند، فریادها از همه سوی سیاتل شنیده می‌شوند.
اگر می‌خواهید سیاستی در پیش گیرید که این به‌روزرسانی‌ها را دریافت نکنید، مایکروسافت یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری ارائه کرده است که برای دریافت در دسترس است. این به‌روزرسانی برای ویندوزهای ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ نسخه‌ی r۲ در اینجا و برای نسخه‌های ۸ و بالاتر و همین‌طور نسخه‌ی سرور ۲۰۱۲ R۲ از این پیوند https://support.microsoft.com/en-us/kb/۳۰۶۵۹۸۸ قابل دریافت است.
در هر صورت این موضوع در چند ماه آینده مشکلی ایجاد نخواهد کرد. مایکروسافت ویندوز ۱۰ را تنها تا ماه جولای به عنوان یک ارتقای رایگان عرضه خواهد کرد. پس از آن مردم باید برای دریافت آخرین نسخه‌ی ویندوز مایکروسافت پول پرداخت کنند، و امیدواریم که روند پیام‌های آزاردهنده متوقف شود- اما نمی‌توان به آن اعتماد کرد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نحوه‌ی جلوگیری از نصب اجباری ویندوز ۱۰ بر روی رایانه‌های شخصی