۱نت‌فلیکس به افرادی که گذرواژه‌ی آن‌ها در فهرست نقض‌شده‌ها قرار داشته یادآوری کرده تا امنیت حساب خود را بررسی کرده و اگر لازم است گذرواژه‌ی خود را بازنشانی کنند.

این موضوع اواخر هفته گذشته دوباره ظاهر شد، زمانی‌که نویسنده‌ی Adweek در پستی عنوان کرد که رایانامه‌ای با عنوان «گذرواژه‌ی خود را بازنشانی کنید» دریافت کرد:
«طی بخشی از نظارت‌های امنیتی، متوجه شدیم که اعتبارات مربوط به آدرس رایانامه‌ و گذرواژه‌ی شما با برخی آدرس‌های رایانامه و گذرواژه‌ی نقض‌شده از شرکت‌های دیگر هم‌خوانی دارد.»

این شرکت از ماه ژوئن هشدار به کاربران را شروع کرده، زمانی که وب‌گاه KrebsOnSecurity در پستی یک رایانامه‌ی تقریباً یکسان را بررسی کرده است. آن موقع Krebs این رایانامه را با نقض داده‌ی لینکدین، تامبلر و مای‌اسپیس مرتبط دانسته بود.
هرچند از آن موقع تا الان، نقض داده‌ی بزرگی همچون افشای اطلاعات ۵۰۰ میلیون کاربر یاهو در ماه سپتامبر رخ داده است.

با مقیاس بزرگ نقض داده‌ای که در یاهو رخ داد، تقریباً این مسئله اجتناب‌ناپذیر است که اعتبارات کاربران در وب‌گاه نت‌فلیکس در بین این داده‌ها نباشد.
نت‌فلیکس تائید کرد که دور دیگری از یادآوری‌ها را اجرا خواهد کرد و در رایانامه‌ای به The Register گفت: «برخی کاربران نت‌فلیکس رایانامه‌هایی دریافت کردند که بخاطر افشای اعتباراتی که در سایر شرکت‌های اینترنتی رخ داده بود، آن‌ها را تشویق به تعویض گذرواژه‌های حساب کاربری در یک اقدام پیشگیرانه می‌کرد. این اقداماتی که در حال انجام آن هستیم بخشی از تلاش‌های ما برای هشدار دادن به کاربران از خطرات بالقوه است تا چنین اتفاقاتی گریبان‌گیر نت‌فلیکس نشود. محرک‌های مختلفی همچون نام کاربری، گذرواژه‌ها، حملات فیشینگ و بدافزاری می‌تواند از سوی شرکت‌های دیگر وجود داشته باشد.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نت‌فلیکس بازنشانی گذرواژه‌ها را یادآوری می‌کند
برچسب ها: