۳اگرچه عده‌ی اندکی از شهروندان آمریکایی انتظار این نتیجه را داشتند، اما با اتمام انتخابات باید دونالد ترامپ را به عنوان رئیس‌جمهور جدید خود بپذیرند؛ حال جمعیت کثیر کارکنانی که در حوزه‌ی فن‌آوری این کشور فعالیت می‌کنند می‌بایست طی چهار سال آینده شاهد تغییر ارتباط دولت جدید با شرکت‌های عظیم فنی باشند.
متأسفانه خبر انتخاب ترامپ برای سیلیکون ولی اصلا خوشایند نیست، بیشتر به این خاطر که این جمهوری‌خواه بارها و بارها شرکت‌های عرصه‌ی فن‌آوری مانند اپل (به خاطر آیفون) را به جهت ساخت محصول در خارج از مرزهای این کشور مورد انتقاد قرار داده است.

حماسه‌ی سن برناردینو
علاوه بر این، ترامپ اغلب موارد مشابه با اپل و مایکروسافت را به خاطر این‌که در فقره‌های بحث‌برانگیز مانند آیفونِ حادثه‌ی سن‌برناردینو تحت قوانین آمریکا فعالیت نمی‌کنند، محکوم کرده است؛ همان‌طور که در خبرها گفتیم، در این حادثه FBI از اپل خواسته بود تا به تلفن یکی از تیراندازان دسامبر ۲۰۱۵ پیدا کند.
اگرچه اپل به شدت با این درخواست مخالفت کرد و متعهد شد که حریم خصوصی بی‌عیب و نقصی را به کاربران خود ارائه کند، و به هویت آن‌ها کاری نداشته باشد، اما برخی از مقامات رسمی این شرکت را مورد بمباران سرزنش‌های خود قرار دادند، این مقامات می‌گویند که اپل امنیت ملی را زیر سؤال برده و از تروریست حمایت می‌کند. بدیهی است که ترامپ یکی از همین منتقدان بوده، وی با کلمات بسیار تند و تیزی ادعا می‌کرد که اگر در مقام ریاست‌جمهوری بود هرگز اجازه نمی‌داد اپل دست به چنین کاری بزند.
ترامپ می‌گفت: «فکر می‌کنید آن‌ها چه کسی هستند؟ شما باید قفل این گوشی را باز کنید. من به‌طور کلی به امنیت فکر می‌کنم، ما باید این قفل را باز کنیم، ما باید از مغزمان استفاده کنیم؛ ما باید عقل سلیممان را به کار بیاندازیم!»
با این حال که ترامپ صاحب سهام چند میلیون دلاری اپل است، اما این موضوع باعث نشده که وی از درخواست تحریم محصولات تولیدی توسط این شرکت مطرح و محبوب دست بردارد.

تحریم اپل و در پشتی‌ها
ترامپ گفت: «اپل باید امنیت این گوشی را فراهم کند، خب؟ من تصور می‌کنم شما بایست تا زمانی که اپل شماره‌ی امنیتی این گوشی را ارائه کند، محصولات آن را تحریم کنید. من فقط به این موضوع فکر می‌کنم: تحریم اپل!»
اگر تا این‌جای کار برایتان عجیب نبود بد نیست بدانید که ترامپ به اینترنت روی آورده تا اپل را به خاطر سرباز زدن از نفوذ به تلفن این تروریست محکوم کند، اما سرزنش‌های خود را با یک آیفون در توییتر ثبت کرده است!
این راز بر کسی پوشیده نیست که این غول‌های فن‌آوری در مبارزه علیه دولت آمریکا با یک‌دیگر متحد بودند و در پاره‌ای از موارد تصمیماتی را اتخاذ نمودند که به‌طور مستقیم روی وضعیت ترامپ تأثیر می‌گذاشت.
به‌طور مثال مایکروسافت حاضر به حمایت مالی از کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان نشد، و در عوض تصمیم گرفت در عرصه‌ی فن‌آوری مشارکت داشته باشد.
برخی از شرکت‌های دیگر از جمله اپل و گوگل به پیروی از مایکروسافت به کار خود ادامه دادند؛ روشن است دونالد ترامپ دل خوشی از آن‌ها نداشته باشد.
ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی خود بارها و بارها خاطرنشان کرد که تمایل دارد شرکت‌های آمریکایی روی تأسیسات آمریکا تمرکز کنند و نیروی کار آمریکایی را به خدمت بگیرند، این در حالی است که هزاران نفر از کارکنان مایکروسافت، اپل، گوگل و سایرین در خارج از مرزهای این کشور فعالیت می‌کنند، جالب است که از این به بعد ببینیم این روابط چگونه متحول خواهد شد.
دونالد ترامپ در سخن‌رانی اخیر خود وعده داد که رئیس‌جمهور تک‌تک آمریکایی‌ها خواهد بود و برای این‌که آمریکا مجدداً به قدرت برسد خواهد جنگید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نتیجه‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، خبری ناخوشایند برای اپل و مایکروسافت