ترندمیکرو روز سه‌شنبه گزارش داد که یک گروه نفوذ و جاسوسی منتسب به دولت روسیه، نامزد ریاست جمهوری فرانسه به نام امانوئل ماکرون را هدف قرار داده است. این خبر پس از این منتشر شد که ماکرون در دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه برنده شد. بسیاری معتقدند به دلیل حمایت‌هایی که از طرف نهادهای مختلف از ماکرون می‌شود، او رئیس جمهور بعدی فرانسه خواهد بود.

در گزارشی که توسط ترندمیکرو منتشر شده، جزئیات فعالیت‌های گروه نفوذ روسیِ APT۲۸ تشریح شده است. محققان ده‌ها بخش نظامی، دولتی، دفاعی، رسانه‌ها، سازمان‌های سیاسی، مذهبی، آموزشی و بین‌المللی را شناسایی کرده‌‌اند که توسط این گروه نفوذ هدف حمله قرار گرفته‌اند. در تجزیه و تحلیل‌هایی که بر روی دامنه‌های فیشینگ انجام شده، محققان دریافتند که یکی از اهداف حمله، پویش انتخاباتی ماکرون بوده است. مهاجمان دامنه‌ی جعلی onedrive-en-marche.fr را ثبت کرده‌اند که بسیار شبیه به دامنه‌ی وب‌گاه ماکرون است ولی واقعاً آن دامنه نیست. در این دامنه‌ی جعلی مهاجمان تلاش می‌کنند تا گواهی‌نامه‌های کاربران را به سرقت ببرند.

نماینده‌ی ماکرون، روسیه را به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه متهم کرد و اعلام کرد این نفوذگران در تلاش هستند تا از نامزدهای طرفدار روسیه حمایت کنند ولی دولت روسیه تمامی این ادعاها را رد کرده است. به گزارش ترندمیکرو، وب‌گاه فیشینگِ ماکرون، اواسط ماه مارس راه‌اندازی شده است. حملات این گروه نفوذِ روسی علیه نهادهای سیاسی پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بسیار در صدر خبرها قرار گرفته و به آن توجه می‌شود. مقامات آمریکا رسماً روسیه را به انجام حملات سایبری علیه انتخابات این کشور متهم کرده‌ و بررسی‌هایی که در حال انجام است، این موضوع را تأیید کرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نامزد ریاست جمهوری فرانسه، هدف حمله‌ی نفوذگرانِ روسی قرار گرفت