انتظار بر این است که بیش از یک هزار نفر از نمایندگان صنایع و مقامات NATO در نشست امنیت اطلاعات و دفاع سایبری ناتو (NIAS) که روزهای ۷ و ۸ سپتامبر ۲۰۱۶ در مونس بلژیک برگزار می‌شود، شرکت کنند تا به ارائه راهکارهایی در مورد نیازهای آتی ناتو در فضای سایبری بپردازند.

پس از شنیدن دیدگاه ناتو در مورد دفاع آتی سایبری، انتظار می‌رود که دعوت‌نامه‌هایی برای ارائه‌ی پیشنهادها در سال ۲۰۱۷ منتشر شود و اولین دور سرمایه‌گذاری در این زمینه در سال ۲۰۱۸ کامل گردد.

در نشست ورشو (۸ و ۹ جولای ۲۰۱۶) این اتحادیه متعهد شد تا سیاست تقویت ناتو را در دفاع سایبری ادامه دهد و قابلیت‌های دفاع سایبری ناتو را با استفاده از آخرین فناوری‌های روز تقویت کند. در ماه جولای ناتو به ارائه فرصت‌های تجاری در زمینه‌های دفاع سایبری، زمینی و هوایی و همچنین نرم‌افزارهای پیشرفته پرداخت که ۳ بیلیون یورو (۲.۵ میلیارد پوند) ارزش دارند.

در این میان ۷۰ میلیون دلار (۶۰ میلیون پوند) برای تازه‌سازی فضای سایبری اختصاص یافته است. این اتحادیه فضاهای خاصی را تعیین کرده و در آن‌ها به دنبال شرکای صنعتی است از جمله این فضاها امنیت موبایل، احراز هویت چندعامله و استفاده‌ی امن از فضاهای ابری عمومی است.

مدیرکل آژانس NCI کوئن گیجبرس اظهار کرده است: «با ۲۸ و به‌زودی ۲۹ کشور عضو ناتو؛ ضروری است که ما همه قادر باشیم تا با یکدیگر کار کنیم و بتوانیم در هر جا و با سرعت به اطلاعات لازم خود دسترسی پیدا کنیم. استفاده از فضای محاسبات ابری این کار را ممکن می‌کند و تأثیر عمیقی بر عملکردهای ما دارد. با کارگزارهای و ژنراتورهای کمتر دارای سرعت بیشتری خواهیم بود. همین مسئله در مورد سربازانی صدق می‌کند که با دستگاه‌های کوچک‌تر، اطلاعات بیشتری را حمل می‌کنند که می‌تواند به آن‌ها در هر وضعیت و مکانی کمک کند».

«البته اطلاعات حساس سیاسی نمی‌تواند در فضای عمومی منتشر شود، اما فعالیت‌های معمول می‌تواند با فناوری ابری به‌سرعت تسهیل شود. ما هم نیاز داریم تا قادر به فهم این مطلب باشیم که آیا شخصی که وارد سامانه می‌شود همان کسی است که ادعا می‌کند؟ بنابراین ما باید بر احراز هویت چندمرحله‌ای اتکا داشته باشیم».

نشست NIAS ۲۰۱۶ بر چهار زمینه خاص تکیه دارد: ایجاد انعطاف‌پذیری از خارج؛ حرکت از امنیت اطلاعاتی به سمت امنیت عملیاتی؛ نسل آینده‌ی چالش‌های امنیت سایبری و راه‌حل‌های آن؛ و توانایی بخشیدن کاربران تلفن همراه به همراه امنیت.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

ناتو ۷۰ میلیون دلار را برای تازه‌سازی فضای سایبری هزینه می‌کند!
برچسب ها: