موزیلا نسخه‌ی ۴۳ مرورگر اینترنتی خود، فایرفاکس را منتشر کرد. این نسخه شامل یک نسخه‌ی ۶۴ بیتی برای ویندوز نیز می‌باشد. موزیلا با انتشار این نسخه ۴ آسیب‌پذیری حیاتی و هفت آسیب‌پذیری جدی را نیز برطرف کرد.
این مرورگر اکنون باید از امنیت و عمل‌کرد سامانه‌های ۶۴ بیتی که دارای اندازه‌‌ی بیشتر حافظه heap هستند، برخوردار باشد. این نسخه به کاربران کمک می‌کند تا بازی‌های مبتنی بر مرورگر و دفاع تصادفی‌سازی نشانی را بهتر انجام دهد.
محفاظت جدید گنجانده شده در برابر ردیابی‌ها در این نسخه، مدافعان حریم خصوصی را شادتر خواهد کرد و در عین حال گروه‌های بازاریابی را ناراحت می‌کند چرا که این توانایی به کاربران امکان می‌دهد تا خود را از وب‌گاه‌‌هایی که توانایی جاسوسی کاربران را از طریق محتوای مطالب دارند دور نگه دارند.
انتشار این نسخه وعده‌ی یک‌ساله‌ی این شرکت را که شامل عرضه‌ی نسخه‌ی ۶۴ بیتی فایرفاکس برای ویندوز بوده است، محقق ساخته است و آن را از روند بررسی و طراحی توسعه‌دهندگان به وضعیت ثابت عرضه رسانده است.
۱۵ تغییر خاص مربوط به توسعه‌دهندگان در این نسخه اعمال شده است.
حفره‌های امنیتی نیز از سوی محققان مستقل و وابسته گزارش شده است.
حفره حیاتی مربوط به افزایش اجازه‌ی دسترسی، به مهاجمان امکان می‌دهد تا حمله‌ی تزریق کد را انجام داده و کوکی‌های روی سامانه‌ی کاربر را با پسوندهای خاصی که در آن‌ها نصب شده است سرقت کنند.
دیگر نقص حیاتی امنیتی ، به نفوذگران امکان می‌دهد تا یک کد دلخواه را در سامانه‌ی کاربر اجرا کرده و یا به بهره‌برداری از یک توقف عملیات در سامانه کاربر بپردازند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

موزیلا نسخه‌ی ۴۳ فایرفاکس و نسخه‌ی ۶۴ بیتی آن را منتشر کرد