موزه بدافزارهای تحت داس راه اندازی شد

سایت Internet Archive با هدف نگهداری از کل تاریخ اینترنت موزه ای از بدافزارها و ویروس‌های عصر سیستم عامل داس را هم برپا کرده است.

کاربران می توانند این ویروس ها و بدافزارها را که حجم کمی هم دارند مشاهده و بارگذاری کنند، بدون آنکه نگران آسیب دیدن رایانه هایشان باشند. البته اکثر آنها بر روی رایانه های جدید قابل اجرا نیستند و طراحی آنها در مقایسه با ویروس های پیچیده و به شدت مخرب امروزی ساده به نظر می رسد.

۱۳۹۴۱۱۱۸۰۰۰۲۱۱
بسیاری از کاربران می گویند مشاهده این ویروس ها و طرز کار آنها خاطرات قدیمیشان در مورد نحوه اجرای حملات ویروسی در بیست سال قبل که اینترنت تازه داشت مورد توجه قرار می گرفت را زنده کرده است. در آن زمان هنوز شناخت چندانی از این برنامه های مخرب وجود نداشت و آلوده شدن رایانه ها با توجه به بی اطلاعی کاربران از ماهیت ویروس های رایانه ای می توانست مشکلات فراوانی را به همراه آورد.

۱۳۹۴۱۱۱۸۰۰۰۲۰۹_PhotoL
موزه مجازی یاد شده که با همکاری میکوهیپونن از مدیران ارشد شرکت امنیتی اف – سکیور راه اندازی شده حاوی بدافزارها و ویروس های دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی است که برخی از آنها بعد از آلوده کردن رایانه ها پیام های خنده دار و حتی تصاویر انیمشین را در معرض دید علاقمندان قرار می دادند. برای مشاهده این بدافزارها و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به آدرس https://archive.org/details/malwaremuseum&tab=collection مراجعه کنید.

منبع: فارس

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.