طبق گزارش وزارت دادگستری، دولت فدرال آرتم والین مغز متفکر وب‌گاه توزیع BitTorrent یعنی (KickassTorrent (KAT را دستگیر کرده است. وب‌گاه KickassTorrents یعنی kat.cr در سرتاسر جهان از کار افتاده و بیشتر دامنه‌های KAT توسط مجریان قانونی مصادره شده است.

دستیار دادستان کل Leslie R. Calledwell در نشستی مطبوعاتی گفت: «آرتم والین ۳۰ ساله از شهر kharkiv اوکراین بنا به شکایتی کیفری در دادگاه آمریکا بخش شیکاگو، امروز در لهستان دستگیر شد. وی متهم به توطئه برای نقض قانون حق تکثیر، توطئه برای برداشت پول و متهم به دو بار نقض حق تکثیر است. آمریکا به دنبال برگرداندن والین به کشور هست. والین متهم به راه‌اندازی وب‌گاهی است که تا به امروز بیشترین پرونده‌ها را به‌طور غیرقانونی به اشتراک گذاشته است. او برای فرار از قانون، از کارگزارهایی در کشورهای دیگر در سرتاسر جهان استفاده کرده‌ است و به علت دعوی مدنی و مصادره‌های متعدد دامنه‌هایش را به این کشورها منتقل کرده است. دستگیری وی در لهستان باز هم نشان داد که مجرمان شاید بتوانند فرار کنند اما نمی‌توانند برای همیشه از چشم قانون پنهان بمانند».

علاوه بر مصادره دامنه‌های KAT، دادگاه شیکاگو دستور داد حساب‌های مربوط به وب‌گاه این سارق بدنام و همچنین کارگزارهای واقع در شیکاگوی آمریکا و کانادا را نیز مصادره کنند. آرتم والین با ملیت اوکراینی در لهستان دستگیر شد و مقامات آمریکایی خواستار استرداد وی به این کشور شدند؛ وی ادعا می‌کرد که KAT قانون حق تکثیر هزاره دیجیتال (DMCA) را نقض نکرده است. به گفته مقامات فدرال، KickassTorrent بالغ بر ۱ میلیون دلار به حق تکثیر قانون ضرر زده است.

مقامات با استفاده از پیمان‌نامه MLAT، اطلاعاتی در مورد KAT و حساب‌های بانکی مورد استفاده برای دریافت پول از تبلیغات به دست آوردند. بررسی این حساب‌ها به دادستان اجازه می‌دهد مکان کارگزارهای KickTorrent مورد استفاده را کشف کند. در این شکایت ذکرشده «اطلاعاتی که اپل ارائه داده است نشان می‌دهد که [email protected] تراکنش iTunes را با استفاده از آدرس آی پی، ۱۰۹.۸۶.۲۲۶.۲۰۳، حوالی روز ۳۱ جولای ۲۰۱۵ انجام دادند. از همین آدرس IP در همان روز برای ورود به KAT فیسبوک استفاده ‌شده است».

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

مقامات فدرال صاحب KickassTorrent را دستگیر و دامنه‌های آن را مصادره نمودند!
برچسب ها: