شرکت گوگل روز سه‌شنبه‌ی هفته گذشته با بهره‌برداری از برنامه تماس تصویری خود با نام Duo، رقابت خود با برنامه FaceTime شرکت اپل و سایر نرم‌افزار‌های تماس‌های صوتی و تصویری مبتنی بر اینترنت را شروع کرده است.
در این خصوص باید توجه داشت که برنامه FaceTime فقط در گوشی‌هایی که سامانه عامل اپل را دارند، قابل استفاده است و این در حالی است که برنامه جدید شرکت گوگل می‌تواند تماس‌ها و جلسات تصویری را در سامانه‌های عامل اندروید و اپل اجرا کند و این خود دلیلی بر تمایل کاربران برای استفاده از این نرم‌افزار رایگان است.
برنامه Duo، برنامه‌ای است که به راحتی قابل استفاده است و برای تماس‌های فردی در تلفن‌های همراه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این برنامه طی یک همایش توسعه در حوزه تلفن همراه و هم‌زمان با برنامه پیام‌رسان Allo معرفی شده است. شایان‌ذکر است که برنامه‌ی Hangouts شرکت گوگل نیز به منظور برقراری ارتباطات تجاری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
یکی از ویژگی‌هایی که در حوزه مجازی و بخصوص حریم خصوصی همواره مد نظر کاربران است، رمزنگاری انتها به انتها می‌باشد که خواندن محتوای ارتباطات را حتی برای شرکت گوگل غیرممکن می‌کند. شرکت گوگل طی اطلاعیه‌ای در این خصوص اعلام کرد که برنامه Duo با رویکرد توجه ویژه به امنیت و حریم خصوصی طراحی و ساخته شده است و از رمزنگاری انتها به انتها پشتیبانی می‌کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

معرفی Duo؛ برنامه تماس تصویری جدید گوگل با رویکرد استفاده از رمزنگاری انتها به انتها