معذرت‌خواهی یک نفوذگر از TalkTalk و اداره پست انگلستان بخاطر حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده

۱چند روز پیش در خبری گزارش دادیم که موج جدیدی از حملات منع سرویس توزیع‌شده شرکت TalkTalk و اداره پست انگلستان را هدف قرار داده است. اینک یک نفوذگر که خود را عامل این حمله معرفی کرده، از مشتریان این شرکت‌ها بخاطر قطعی اینترنت معذرت‌خواهی کرده است.

نفوذگری با نام BestBuy در گفتگوی برخط با مادربرد گفته است: «از اداره پست انگلستان بخاطر این حمله‌ی منع سرویس توزیع‌شده معذرت می‌خواهم.» او همچنین خاطر نشان کرده این شرکت‌ها باید سخت‌افزار امن در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

این نفوذگر گفت که تلاش داشته تعداد بیشتری دستگاه را به بات‌نت خود به نام Annie که با استفاده از Mirai ساخته بود، اضافه کند ولی متأسفانه ارسال درخواست‌های بسیار زیاد، مسیریاب‌ها را فلج کرد و باعث قطعی اینترنت مشتریان شد. در گزارش‌ها عنوان شده که این نفوذگر با گروه‌های نفوذ دیگری همچون Popopret کار می‌کند. این گروه‌های نفوذ بات‌نت‌های خود را برای انجام حملاتِ باشدت بیشتر به مهاجمان اجاره می‌دهند.

BestBuy به مطبوعات گفته که شبکه‌های خود را به‌روزرسانی کرده‌اند و امیدوار است که دیگر چنین اشتباهی رخ ندهد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.