۴قابلیت رمزگذاری به‌طور دستی برای هر مکالمه‌ای فعال می‌شود ولی این ویژگی به‌طور پیش‌فرض فعال نیست.
مسنجر فیس‌بوک۱ کاملاً بی سر و صدا این ویژگی انتخابی را به جدیدترین به‌روزرسانی خود اضافه کرده است؛ این به‌روزرسانی در ۲۸ سپتامبر ارائه شده است.
اگرچه آخرین به‌روزرسانی برای iOS و اندروید به صراحت از قابلیت‌های تازه صحبتی به میان نیاورده است، اما کاربرانی که برنامه‌های خود را به‌روز کرده‌اند می‌توانند از این ویژگی «سری» را در سمت راست و بالای صفحه‌ی «پیام‌های جدید » برای ارسال پیام‌های رمزشده‌ای استفاده کنند که نه فیس‌بوک و نه هر مجری قانونی نمی‌تواند از آن‌ها سر دربیارود.
وقتی کاربر برای اولین بار این ویژگی را فعال می‌سازد با چنین پیامی مواجه می‌شود: « پیام‌های شما در حال حاضر امن هستند، پیام‌های سری (Secret Conversations) از یک از دستگاه به دستگاه دیگر رمز می‌شوند.»
به‌روزرسانی تازه همچنین شامل یک زمان انقضا برای پیام‌ها است که این زمان بین ۵ ثانیه الی یک روز متغیر است.
سال گذشته، شرکت تابعه‌ی فیس‌بوک یعنی واتس‌اپ اعلام کرد که یک قابلیت رمزگذاری انتها به انتها را راه‌اندازی کرده که باعث شده که واتس‌اپ به بزرگ‌ترین شبکه از نوع خود تبدیل شود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

مسنجر فیس‌بوک از روش رمزگذاری واتس‌اپ استفاده می‌کند