مرکز داده سازمان امنیت ملی آمریکا روزانه بیش از ۳۰۰ میلیون تلاش برای نفوذ را تجربه می‌کند

در خبرها خواندید که سامانه‌‌های رایانه‌های ایالت یوتا حملات سایبری عظیمی را تا ۳۰۰ میلیون مورد در روز تجربه می‌کنند، چرا که مرکز داده‌ی سازمان امنیت ملی امریکا، NSA، در این ایالت واقع است.
بله درست شنیدید ۳۰۰ میلیون حمله در روز!
بر اساس مطالعات آماری، رایانه‌های این ایالت از زمانی این حملات را دراین وسعت تجربه‌ کرده‌اند که ادوارد اسنودن افشاگری‌های خود را آغاز کرد.
افراد اندکی اطلاع داشتند که سازمان NSA مرکز داده‌ی جدید خود را در نزدیکی شهر Bluffdale در یوتا ساخته ‌است. اما اگر به چند سال قبل بازگردیم، زمانی که ادوارد اسنودن از حضور این مرکز داده در این مکان پرده برداشت، این مرکز داده هم از همان زمان هدف آماج حملات سایبری گسترده قرار گرفت.
کارشناسان گمان می‌کنند برنامه‌ی جاسوسی PRISM که توسط شرکت Big Brothers برای NSA ارائه شد، توجه نفوذگرها را در اقدامی تلافی‌جویانه در برابر نظارت‌های شدید این سازمان برانگیخته و موجب شده‌ است این سازمان جاسوسی این حجم از حملات سایبری را تجربه کند.
یکی از مأموران عالی‌رتبه‌ی امنیت عمومی در ایالت یوتا این گونه می‌گوید: «در سال ۲۰۱۰، مدیر فن‌آوری من اجازه داد تا تعداد نفوذ‌هایی را که روزانه تجربه می‌کردیم متوجه شوم، این تعداد بین ۳۵ تا ۸۰ هزار مورد بود. اما در سال گذشته این تعداد به ۳۰۰ میلیون مورد هم در روز رسید!»
هم‌چنین گمان می‌رود سامانه‌‌های نظامی پیشرفته در پایگاه هوایی این ایالت و هم چنین سایر شرکت‌های فن‌آوری موجود دلایل دیگری برای این حملات سایبری باشند.
مقامات امنیتی هجوم ناگهانی ترافیک را از سمت بازه‌‌های آی‌پی خارجی ردیابی کرده‌اند و معتقدند این مدل می‌تواند حمله‌ی شبکه‌ی بات باشد.
شبکه‌ی بات اشکالات فنی را در شاه‌راه‌های ارتباطی پیدا کرده تا سامانه‌ را آلوده کند.
در تلاشی برای کاهش آماج حملات، افسر امنیت ایالت یوتا آدرس‌های آی‌پی چین، روسیه و اندونزی را مسدود ساخته ‌است.
در بیش‌تر مواقع، حمله‌کنندگان تلاش داشته‌اند با استفاده از اشکالات موجود به پردازنده مرکزی سازمان NSA‌ دست‌ یابند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.