دفتر دادستانی ایالات متحده‌ی آمریکا در منطقه‌ی نیویورک سه‌شنبه اعلام کرده است که مردی در باهاما به اتهام نفوذ در رایانه‌های افراد مشهور در تلاش برای سرقت اطلاعات خصوصی و نمایش‌نامه‌ها و فیلمنامه‌های او تحت تعقیب قرار گرفته است.
گفته می‌شود که مظنون ۲۳ ساله Alonzo Knowles با نام مستعار Jeff Moxey با استفاده از بدافزار و حملات فیشینگ تلاش کرده است تا به محتوای حساب رایانامه‌های افرادی که در زمینه‌های صنایع، رسانه، سرگرمی و ورزش به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کردند دسترسی پیدا کند. این مرد به اتهام سرقت اطلاعات شخصی، پیش‌نویس برنامه‌های تلویزیون و سینما، قطعات موسیقی انتشار نیافته و فیلم‌های مستجهن از قربانیان تحت پیگرد است. اطلاعات شخصی به سرقت رفته توسط مهاجمان عبارت است از شماره‌های تأمین اجتماعی و رونوشت گذرنامه‌ی آن‌ها.
مأموران قضایی هنگامی متوجه حملات این نفوذگر شدند که مردی که خود را به نام Knowles معرفی می‌کرد با یک ایستگاه محبوب رادیویی تماس گرفت و به آن‌ها پیشنهاد فروش فصل آینده‌ی یکی از سریال‌ها را داد. این ایستگاه رادیویی به مجری طرح هشدار داد و نفوذگر را به یک مأمور مخفی پلیس معرفی کرد.
مظنون به مأمور مخفی گفته است که فهرستی از شماره تلفن‌ها و آدرس‌های رایانامه‌ی ۱۳۰ نفر را در اختیار دارد.
Knowles در ۲۱ دسامبر در نیویورک دستگیر شد و این در حالی بود که سعی می‌کرد ۱۵ نسخه‌ی از پیش‌نویس‌ها و شماره‌ی تأمین اجتماعی سه ورزشکار حرفه‌ای و یک هنرپیشه‌ی زن را به قیمت ۸۰ هزار دلار به مأمور مخفی بفروشد. مظنون به چند جرم جنایی متهم شده است که نقض قانون حق مؤلف و سرقت به منظور جعل هویت افراد است. هر کدام از این جرایم حداکثر پنج سال مجازات زندان را در پی دارند.
Preet Bharara وکیل دادگستری ایالت جنوبی نیویورک گفته است که «این مورد همه‌ی عناصر دلالی مجرمانه را داراست، Alonzo Knowles متهم به جرایم زیر است: نفوذ در رایانامه‌های شخصی افراد مشهور، سرقت هویت و تلاش برای فروش اطلاعات قربانیان به بالاترین پیشنهاد و متأسفانه همه‌ی این موارد واقعیت دارند.»
این‌که افراد مشهور هدف حمله‌ی نفوذگران قرار گیرند چندان هم بی‌سابقه نیست. در سال ۲۰۱۲ مردی به خاطر نفوذ به حساب‌های رایانامه‌های افراد مشهور به ده سال زندان محکوم شد. سال گذشته، مقامات یک مرد رومانیایی را که در فضای مجازی به نام Guccifer مشهور بود برای نفوذ به حساب‌های چهره‌های مشهور رومانی و آمریکا دستگیر کردند. حتی اخیراً نیز نفوذگران تصاویر و فیلم‌های خصوصی ده‌ها تن از افراد مشهور را افشا کردند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

مردی که به نفوذ در رایانامه‌ی افراد مشهور متهم است