مخدوش کردن وب‌گاه گوگل توسط نفوذگران پاکستانی

یک دامنه‌ی بنگلادشی متعلق به وب‌گاه گوگل به هدف جدید نفوذگران تبدیل شده است. به نظر می‌رسد نفوذگران پاکستانی این دامنه را هدف قرار داده و با تغییر شکل آن پیام خود را به نمایش گذاشته‌اند.

نفوذگران پاکستانی دامنه‌ی موتور جستجوی گوگل در بنگلادش را هدف قرار داده و در آن پیام طعنه‌آمیزی را برای سامانه‌ی امنیتی شرکت گوگل قرار داده‌اند.

محققان امنیتی می‌گویند این نفوذ به احتمال زیاد با حمله‌ی سرقت DNS انجام شده است. قبلاً نیز سایر وب‌گاه‌های گوگل از جمله وب‌گاه ویتنامی هدف چنین حملاتی قرار گرفته بود. در این نفوذ در وب‌گاه بنگلادشی یک شعار با عنوان «زنده باد پاکستان» نمایش داده شده است.

گوگل در اسرع وقت به این مسئله رسیدگی و آن را برطرف کرد و در حال حاضر وب‌گاه در حالت عادی به عملیات خود ادامه می‌دهد. با این حال هنوز مشخص نیست وب‌گاه مخدوش‌شده برای چه مدت زمانی به بازدیدکنندگان نمایش داده شده است.

حملات مشابهی در سال ۲۰۱۵ نیز رخ داده بود
این اولین بار نیست که نفوذگران بنگلادشی وب‌گاه‌های سطح بالایی همچون گوگل را هدف قرار می‌دهند. سال گذشته نیز حملات مشابهی رخ داد و وب‌گاه‌های گوگل و مایکروسافت با حملات سرقت DNS در معرض خطر قرار گرفت. دامنه‌های شرکت گوگل و MSN توسط گروهی از نفوذگران مخدوش شد و در آن پیام‌هایی مشابه نفوذ اخیر به معرض نمایش در آمد.

در حال حاضر هنوز مشخص نیست که آیا نفوذگران پاکستانی این وب‌گاه را با هدف نمایش ضعف امنیتی وب‌گاه انجام داده‌اند یا خیر. ولی چیزی که مشخص است اینکه حمله با استفاده از روش سرقت DNS انجام شده و هیچ اطلاعاتی در معرض خطر قرار نگرفته است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.