مخترع سامانه‌ی فیلترینگ چین مجبور به استفاده از VPN شد تا از ساخته خود گذر کند!

طراح سامانه‌‌ی قدرتمند فیلترینگ چین که از آن با عنوان دیوار آتش بزرگ چین یاد می‌کنند، مجبور شده است تا از VPN استفاده کند تا بتواند ساخته خود را این هفته برای ارائه یک سخنرانی در مورد ایمنی اینترنت دور بزند.
Fang Binxing در حال صحبت در دانشگاه قدیمی خود مؤسسه فناوری هاربین در Heilongjiang چین بود، که تلاش کرد تا به صفحاتی در کره جنوبی دسترسی پیدا کند تا بتواند نحوه حاکمیت اینترنت را به تصویر بکشد.
صفحه ارائه شده از فراتاب (پروژکتور) که متصل به رایانه‌ی شخصی وی بود، برای مرور صفحه عبارت «صفحه پیدا نشد» ‌را نمایش داد، که یک اتفاق معمول برای کاربران چینی اینترنت، هنگامی است که در پشت دستگاه سانسور ساخته شده توسط Binxing و اجرا شده توسط دولت چین، قرار می‌گیرند.
در میان حیرت مخاطبان، Binxing تلاش کرد تا از این دیوار آتش با استفاده از یک VPN که در رایانه او نصب بود، گذر کند؛ همین ابزار به صورت مخفیانه به وسیله میلیون‌ها نفر از کاربران چینی روی دستگاه‌های آن‌ها نصب شده تا بتوانند از تلاش‌های سانسور گذر کنند، اما این کار وی به شدت موجب ناراحتی مقامات شد.
همانطور که هموطنان او نگاه می‌کردند، Binxing نیز همان تجربه خسته کننده برخورد با اتصال کند و آهسته‌ را با جهان خارج داشت، به طوری‌که هنگامی که تلاش کرد تا به فیس‌بوک و گوگل دسترسی پیدا کند، دوبار پیوندها از دسترس خارج شدند.
در پایان او به استفاده از بایدو۱ (موتور جست‌جوی اختصاصی که بیش‌تر در چین استفاده می‌شود) برای گرفتن یک تصویر صفحه از گوگل متوسل شده و به سخنرانی خود ادامه داد. اما جلسه پرسش و پاسخ برنامه‌ریزی شده او در پایان این سخنرانی به ناگهان حذف شد.
مشکلات اتصال Binxing به احتمال زیاد مربوط به رفتار این سامانه‌ی بزرگ فیلترینگ در تلاش برای حذف هر گونه اشاره‌ای بوده است که به افشاگری‌های اسناد پاناما در این هفته می‌پردازند.
همانطور که در China Digital Times گزارش داده شده است – خدماتی که به وسیله دانشگاه کالیفرنیا در برکلی ارائه می‌شود- دولت چین سانسور را در اخباری که حول و حوش رفتارهای بانکی مقامات معروف خارجی نشر می‌شود، گسترش داده است، این تشدید سانسور هم در مورد اخبار بستگان مقامات بلندپایه چینی و هم در مورد هر گونه اشاره‌ای به اسناد پاناما می‌باشد.
میلیون‌ها پرونده‌ای که از شرکت حقوقی پانامایی Mossack Fonseca منتشر شده است نشان می‌دهد که خانواده‌های دست کم هشت نفر از اعضای فعلی و سابق دفتر سیاسی چینی در میان کسانی بوده‌اند که از حساب‌های خارجی برای پنهان کردن ثروت خود استفاده می‌کرده‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.