فردی که چندی پیش اقدام به پخش اطلاعات فردی از طریق اینترنت و ایجاد مزاحمت‌های تلفنی برای نیروهای پلیس کرده بود، روانه زندان شد. تعدادی سیاستمدار و و شخصیت‌های معروف و همچنین برایان کربس، روزنامه‌نگار موسسه Infosec، از کسانی بوده‌اند که مورد سرقت و اخاذی این فرد مجرم قرار گرفته‌اند. دادگاه واشنگتن در آمریکا در تاریخ یازدهم جولای، میر اسلام ۲۲ ساله را به جرم پخش اطلاعات از طریق اینترنت و ایجاد مزاحمت‌های تلفنی برای نیروهای پلیس در ماه‌های فوریه تا سپتامبر ۲۰۱۳ به دو سال حبس محکوم کرد.

پخش اطلاعات از طریق اینترنت، به معنی کشف اطلاعات شخصی قابل‌شناسایی در مورد یک فرد با استفاده از ابزار غیرقانونی و سپس پخش آن‌ها به صورت اینترنتی و در مقابل دید عموم است.

مزاحمت تلفنی برای پلیس نیز به معنی برقراری تماس‌های تلفنی با نیروهای پلیس و اعلان اخبار مربوط به این حوزه است که در پی آن نیروهای ویژه، پلیس و دیگر مسئولان قضایی و قانونی به محل اعلام‌ شده احضار می‌شوند.

برایان کربس طی گزارش‌های خود اعلام کرده است که اولین کسانی که قربانی اعمال غیرقانونی میر اسلام شدند، میشل اوباما، همسر رییس جمهور آمریکا، جو بایدن معاون اول رئیس‌جمهوری آمریکا، وین لاپیر رئیس انجمن ملی سلاح آمریکا و همچنین چندین تن دیگر بوده‌اند. میر اسلام اطلاعات این افراد را در یک وبگاه قرار داده بود.

خود کربس نیز از اقدامات این مجرم در امان نبوده است. هنگامی که کربس طی یک گزارش مبسوط، روش میر اسلام برای جمع‌آوری اطلاعات را در مارس ۲۰۱۳ منتشر کرد، وی نیز برای تلافی اقدام به تماس تلفنی با پلیس کرده و با اعلام وقوع یک اتفاق ناگوار، نشانی منزل کربس را به نیروها داده بود.

کربس در این باره گفت: «میر اسلام و همدستانش با استفاده از یک برنامه تبدیل متن به گفتار مخصوص افراد ناشنوا اقدام به پخش یک پیام برای پلیس محلی کرده و در آن گفته است که یک فقره گروگان‌گیری در شهر آنندیل ایالت ویرجینیا مشاهده کرده است. پس از این خبر، تعداد زیادی از نیروهای پلیس با تجهیزات کامل به محل اعزام شده و پس از ورود به خانه و دستگیری تمامی افراد، مشخص شد که تمامی اخبار اعلام‌شده دروغ بوده و این اتفاق یک مزاحمت تلفنی بوده است.»

میر اسلام در یک اقدام دیگر، با اعلام خبر دروغ مبنی بر وقوع یک فقره حمله مسلحانه در دانشگاه آریزونا، باعث ترس و وحشت یکی از دانشجویان این دانشگاه شد.

وزارت دادگستری آمریکا نیز در این باره اطلاعیه‌ای منتشر کرد که متن آن را می‌خوانید: «اقدامات غیرقانونی انجام‌شده توسط این مجرم زندانی امنیت تعداد زیادی از شهروندان را به خطر انداخته است و باعث نقض قوانین حریم شخصی افراد بسیاری شده است. میر اسلام با این اقدامات باعث بروز خطرات اینترنتی برای مردم و همچنین خطرات کاری برای نیروهای پلیس و ایجاد شرایط خطرناک رعب و وحشت در دانشگاه شده است. وی همچنین باعث خدشه‌دار شدن احساسات بسیاری از قربانیان خود شده و در بسیاری از موارد مسئولان قضایی را از وظایف خود که همان ایجاد امنیت برای عموم مردم بوده، بازداشته است. محکومیت چنین فردی نشان‌دهنده خطر بالای جرائم رخ‌داده توسط وی است و امیدواریم که این محکومیت باعث شود شاهد مواردی از این قبیل نباشیم.»

میر اسلام با توجه به مدارک موجود در دادگاه، به جرم سرقت اطلاعات شخصی، استفاده از ابزار اخاذی، ارتکاب اخاذی اینترنتی و رایانه‌ای و چندین جرم دیگر، در تاریخ ششم جولای ۲۰۱۵ محکوم‌ شده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

محکومیت یک مجرم به جرم پخش اطلاعات در اینترنت و مزاحمت‌های تلفنی برای نیروهای پلیس
برچسب ها: