۱۱دو هفته پیش آدام مادِ ۱۹ ساله از کینگز لنگلی واقع در شمال غرب لندن، به اجرای Titanium Stresser اعتراف کرد؛ Titanium Stresser یک سرویس «انسداد سرویس توزیع‌شده برای اجاره» است.
ماد به دو فقره سوءاستفاده‌ی رایانه‌ای اعتراف کرد، سوءاستفاده‌هایی که به واسطه‌ی ایجاد این سرویس صورت گرفته‌اند. ماد ابتدا این سرویس را ساخت، سپس از آن استفاده کرد و در نهایت آن را از طریق وب‌گاه titaniumstresser.net به سایر مجرمان سایبری اجاره داد.

ماد وقتی ۱۵ ساله بود سرویس Titanium Stresser را ساخت
محققان می‌گویند وقتی ماد نوجوانی ۱۵ ساله بود، سرویس Titanium Stresser را ساخت؛ این سرویس ظرف مدت کوتاهی به یکی از محبوب‌ترین راه‌اندازهای DDoS موجود در بازار تبدیل شد.
به گفته‌ی برایان کربس، باند بدنام Lizard Squad از کد منبع Titanium Stresser به عنوان پایه و اساس ساخت سرویس Lizard Stresser خود استفاده کرده‌اند.
ماد که در سال ۲۰۱۵ در خانه‌اش دستگیر شد، یک اشتباه مرگ‌بار را مرتکب شد. کارشناسان می‌گویند این نوجوان گزارش‌های تمامی حملاتی را که این سرویس را راه‌اندازی کرده‌اند، نگه داشته است.
Titanium Stresser بیش از ۱٫۷ میلیون حمله‌ی انسداد سرویس توزیع‌شده را به راه انداخته است
این لغزش به پلیس بریتانیا اجازه داد تا متوجه شود ماد از دسامبر ۲۰۱۳ که این سرویس برخط شد تا مارس ۲۰۱۵ که پلیس وی را دستگیر و رایانه‌هایش را توقیف کرد، از سرویس مختص به خودش برای راه‌اندازی ۵۹۴ حمله‌ی DDoS علیه ۱۸۱ مورد آدرس IP استفاده کرده است.
در میان اهداف مورد نظر ماد، فهرست مقامات کالجی که در آن در رشته‌ی علوم رایانه تحصیل می‌کرد، به چشم می‌خورد.
علاوه بر این، محققان به خاطر در دست داشتن گزارش‌ جزئیات توانسته‌اند متوجه شوند که کلاه‌برداران دیگری هم از سرویس ماد برای راه‌اندازی سیل عظیم ۱٫۷ میلیون حمله به اهدافی در سراسر جهان استفاده نموده‌اند.

نوجوانی که ۳۸۵هزار دلار را بابت سرویس خود به دست آورد
واحد عملیات ویژه‌ی منطقه‌ی شرقی (ERSOU) گفت که ماد موفق شده ۳۸۵هزار دلار را از طریق اجاره‌ دادن سرویس DDoS خود به سایر کلاه‌برداران به جیب بزند.
قاضی پرونده‌ی ماد جلسه‌ی صدور حکم وی را به دسامبر ۲۰۱۶ موکول کرده است.
در آوریل ۲۰۱۶، یک نوجوان بریتانیایی دیگر توانست چندین ابزار راه‌اندازی حملات انسداد سرویس توزیع‌شده (Dejabooter، Vexstresser، netspoof و Refinedstresser) را تهیه کرده و به فروش برساند. این نوجوان از رفتن به زندان اجتناب کرد. قاضی آن نوجوان را به تحمل ۱۸ ماه حبس تعلیقی محکوم کرد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

محکومیت نوجوان پشت پرده‌ی Titanium DDoS Stresser
برچسب ها: