۱۱یک دادگاه انگلیسی دو نفر از اعضای گروه Didex را هریک به ۱۲ سال زندان محکوم کرده‌ است. آن‌ها متهم هستند که از طریق بدافزار Dridex بیش از ۲.۵ میلیون یورو (۳.۲ میلیون دلار) را به دست آورده‌اند.
این دو مجرم پاول گینکوتا ۳۲ ساله و یون تورسان ۳۵ ساله، هر دو اصالتاً از جمهوری مولداوی بوده اما به انگلستان سفر کرده بودند.

در بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵، برای مدت دو سال گینکوتا و تورسان به‌عنوان قاطر پول۱ ایفای نقش می‌کرده‌اند. قاطر پول اصطلاحی است که برای توصیف مجرمان فعال در پول‌شویی به کار می‌رود. این دو نیز در این سال‌ها به پول‌شویی مبالغ به سرقت رفته توسط گروه Dridex مشغول بوده‌اند و بدین ترتیب بخشی از این پول را از آن خود می‌کرده‌اند.
گروه Dridex دسترسی‌های لازم را برای این دو مجرم به حساب‌های بانکی مورد نفوذ واقع شده فراهم می‌کردند تا گینکوتا و تورسان بتوانند مبالغ مورد نظر را به حساب‌های تحت کنترل خود منتقل کنند. بدین ترتیب آن‌ها می‌توانستند اقدام به خرید کالای گران‌قیمت کرده، از طریق خودپرداز پول دریافت کرده و یا به بخش‌های مختلف گروه Dridex پول تزریق کنند.

به گزارش آژانس مبارزه با جرائم ملی انگلیس این دو نفر کنترل بیش از ۲۲۰ حساب‌ بانکی را در اختیار داشته‌اند.
مقامات انگلیسی در فوریه ۲۰۱۵ در حالی به این دو نفر مظنون شدند که اسناد هویتی‌شان جعلی بود. پلیس این اسناد را مشکوک دانسته و پس از بررسی آپارتمان محل زندگی آن‌ها، توانست اسناد جعلی دیگری را به همراه دستگاه‌های الکترونیکی مختلف ازجمله لپ‌تاپی که برای دسترسی به حساب‌های مورد نفوذ واقع شده استفاده می‌شد کشف و ضبط کند. با مدارک به دست آمده این دو نفر مجرم شناخته شده و هریک به ۱۲ سال زندان محکوم شدند.

گینکوتا و تورسان سرکرده‌های گروه کلاهبرداری Dridex نبودند بلکه برعکس کم‌رنگ‌ترین نقش را در این گروه مجرمانه بازی می‌کرده‌اند. گروه Dridex به‌راحتی می‌تواند جای این دو نفر را با افراد دیگر پر کند. افراد مشابه دیگری در نقش قاطران پول در انجمن‌های نفوذ زیرزمینی ایفای نقش می‌کنند. در ماه جولای نیز مقامات انگلیسی اعلام کره بودند ۵ فرد روسی‌تبار را که در همین نقش ظاهر می‌شده‌اند دستگیر و به زندان انداخته‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

محکومیت دو عضو گروه Dridex به ۱۲ سال زندان
برچسب ها: