یک محقق امنیتی که توانست در کد باج‌افزار «گریه» یک سوئیچِ مرگ کشف کرده و تا حدودی روند آلودگی به این بدافزار را کندتر کند، از طرف HackerOne مبلغ ۱۰ هزار دلار پاداش دریافت کند. این محقق که می‌خواهد ناشناس باقی بماند، توانست با ثبت دامنه‌هایی که در کد بدافزار وجود داشت، توزیع و گسترش باج‌افزار «گریه» را تا حدودی متوقف کند.

هرچند این راه‌حل با گذشت چند روز نتوانت مؤثر باشد چرا که نسخه‌های جدیدی از این باج‌افزار ظاهر شده بود که در آن‌ها این «سوئیچ مرگ» تغییر کرده و یا به‌طور کامل حذف شده بود. با این حال موج اصلی حملات متوقف شده و تاکنون نزدیک به ۲۲۰ هزار آلودگی در بیش از ۱۵۰ کشور جهان گزارش شده و مهم‌ترین دلیل متوقف شدن نیز راه‌حل‌های امنیتی گزارش شده است.

بستر HackerOne که برنامه‌های پاداش در ازای اشکال برگزار می‌کند، تصمیم گرفت به این محقق امنیتی ۱۰ هزار دلار جایزه بدهد چرا که به دنیای امنیت سایبری کمک بزرگی کرده بود. این محقق اعلام کرد قصد ندارد این پول را برای خود نگه دارد بلکه می‌خواهد آن را صرف خیریه‌ها و خرید کتاب‌هایی در حوزه‌ی امنیت اطلاعات کرده و در اختیار دانش‌آموزان علاقه‌مند قرار دهد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

محققی که سوئیچ مرگ را در باج‌افزار «گریه» کشف کرد، ۱۰ هزار دلار جایزه گرفت