۲خبرها حاکی از آن است که FBI براساس یک حکم دادگاه در بررسی وب‌ تاریک برای یافتن وب‌گاه‌های پورنوگرافی کودکان، به ۸هزار رایانه از ۱۲۰ کشور نفوذ کرده است. این پویش نفوذ FBI که مربوط به یافتن وب‌گاه‌های پورنوگرافی کودکان است، یکی از بزرگ‌ترین پویش‌های نفوذ قانونی محسوب می‌شود.

این حکم زمانی صادر شد که در فوریه‌ی سال ۲۰۱۵ سازمان FBI وب‌گاه Playpen را ثبت و ضبط کرد و برای بررسی‌های بیشتر در وب تاریک، برای بدست آوردن آدرس IP بازدیدکنندگان این وب‌گاه، بدافزاری را توسعه داد.
به این نوع از بدافزار که توسط FBI استفاده شده، روش بررسی شبکه۱ (NIT) می‌گویند. این بدافزار در طول ۱۳ روز به رایانه‌ی بازدیدکنندگان این وب‌گاه نفوذ کرده و آدرس IP آن‌ها را برای FBI ارسال می‌کرد.

اوایل امسال در اسناد مرتبط با پرونده‌ی Playpen آمده بود که FBI در طول بررسی‌های خود طبق یک حکم دادگاه، به رایانه‌ی ۱۰۰۰ نفر از بازدیدکنندگان وب‌گاه Playpen در کشورهای استرالیا، شیلی، کلمبیا، اتریش، دانمارک، یونان، انگلستان، ترکیه، و نروژ نفوذ کرده است.
با این حال گزارشات جدید دادگاه فدرال نشان می‌دهد این نفوذ قانونی FBI بسیار بیشتر و گسترده‌تر از چیزی بوده که قبلاً تصور می‌شد. FBI در طول بررسی‌های خود برای کشف وب‌گاه‌های پورنوگرافی کودکان به رایانه‌ی ۸هزار کاربر در ۱۲۰ کشور نفوذ کرده است.

کریستوفر سوگویان یک از اعضای اتحادیه‌ی آزادی‌های مدنی آمریکا گفته است این حقیقت که یک قاضی بازپرس در آمریکا بتواند حکمی صادر کند که به‌واسطه‌ی آن FBI به ۸هزار رایانه در ۱۲۰ کشور نفوذ کند، بسیار وحشتناک است.
جنجال اصلی در مورد پرونده‌ی Playpen از آنجا ناشی می‌شود که این حکم توسط قاضی بازپرسی صادر شده که صلاحیت صدور حکم برای چنین جستجو و نفوذ گسترده‌ای را نداشته است.

قضات بازپرس، قضات تازه‌کاری هستند که صلاحیت صدور حکم برای نواحی خارج از منطقه‌ی خودشان را ندارند. براساس بند ۴۱ قانون فدرال، فقط قضات ارشد فدرال که قضات منطقه نیز نامیده می‌شوند، می‌توانند چنین حکم‌هایی را صادر کنند. هرچند به احتمال زیاد این قانون با تغییر در بند ۴۱ قانون فدرال تغییر خواهد کرد.

تغییر در بند ۴۱ قانون فدرال، نفوذهای عظیم FBI را گسترش خواهد داد
با تغییر در بند ۴۱ قانون فدرال، به احتمال زیاد با صدور یک حکم توسط هریک از قضات در آمریکا (حتی قضات بازپرس)، سازمان FBI می‌تواند به هر رایانه‌ای در این کشور و حتی در سطح دنیا نفوذ کند. تغییرات در این قانون در تاریخ ۱ دسامبر سال ۲۰۱۶ تنظیم شده است. وزارت دادگستری آمریکا روز دوشنبه در یک پست وبلاگی از تغییرات در بند ۴۱ قانون فدرال دفاع کرده است.

۱. Network Investigative Technique

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

مجوز نفوذ به ۸۰۰۰ رایانه توسط دادگاه آمریکا برای FBI صادر شده است