به دنبال اقدام شرکت هایی همچون توییتر، فیس‌بوک و گوگل، شرکت مایکروسافت وعده داده اگر رخنه‌گرهای دولتی بخواهند حساب های کاربران را مورد هدف قرار دهند، به آنان نسبت به سرویس‌های رایانامه (اوت‌لوک) و ذخیره‌سازی ( وان‌درایو) خود هشدار دهد.
پیش از این، شرکت مایکروسافت زمانی که شخصی به صورت غیرمجاز قصد دسترسی به حساب های اوت‌لوک یا وان درایو کاربران را داشت، به آنان اطلاع می‌داد. اما اکنون، این غول فن‌آوری اگر به رخنه‌گرهای تحت حمایت دولت مظنون شود، به کاربران اطلاع می‌دهد.
کارمند سابق مایکروسافت: مایکروسافت زمانی که چین در مورد مدیران تبت جاسوسی می‌کرد، هشدار نداد.
تصمیم اخیر این شرکت، می‌تواند درپی ادعاهایی که توسط کارمندان شرکت مایکروسافت مطرح شده، صورت گرفته باشد. براساس این ادعا، چند سال پیش دولت چین به بیش از هزار حساب سرویس هات‌میل مدیران تبت و اقلیت ایغور رخنه کرد این در حالی بود که شرکت مایکروسافت بدون اطلاع به قربانیان، به رخنه‌گرها اجازه‌ی ادامه کارشان را داد.
به گزارش رویترز: پس از بحث های داخلی در سال ۲۰۱۱، مایکروسافت به جای اطلاع مدیران از تلاش برای رخنه‌گری، بدون فاش کردن دلیل این موضوع به آن‌ها پیشنهاد داد که رمز عبور خود را تغییر دهند.
با این حال، مایکروسافت چهارشنبه اعلام کرد که اگر شرکت قویاً حدس بزند که حساب شما به وسیله‌ی عملیات رخنه‌گری به نفع یک حکومت دولتی، مورد سرقت قرار گرفته است، شرکت شما را با یک رایانامه آگاه خواهد کرد.
اسکات چارنی، معاونت رییس مایکروسافت می‌نویسد: «ما در این مراحل اضافی که به شکل ویژه‌ای اتخاذ می‌گردند، اگر مدارکی را دال بر این‌که مهاجم تحت حمایت دولتی قرار دارد پیدا کنیم، شما را آگاه می‌کنیم.»
حملاتی که این‌گونه هستند احتمالاً می‌توانند پیچیده‌تر و پایدارتر از حملات مجرمان سایبری و دیگران باشند. این خبر به این معنا نیست که سامانه‌‌های خود مایکروسافت، به هیچ وجه در معرض خطر قرار ندارند.
فقط در هفته‌ی گذشته یاهو وعده داد که کاربرانی را که به جاسوسی به وسیله‌ی رخنه‌گرهای تحت حمایت دولت مشکوک‌اند، آگاه سازد. سایر شرکت های بزرگ فن‌آوری همچون توییتر، فیس‌بوک، و گوگل، قبلاً به کاربران خود اطمینان داده‌اند آنان را در جریان هرگونه جاسوسی احتمالی دولت بگذارند.
هم‌اکنون شرکت مایکروسافت آخرین شرکتی است که به این فهرست ملحق می شود.

دولت انگلیس: اگر این کار را انجام دهید شما را تحت پیگیری قانونی قرار خواهیم داد
اقدام شرکت مایکروسافت یک خبر خوب برای کاربران است، اما به نظر می‌رسد که دولت انگلیس از تصمیم گرفته‌شده توسط تمامی شرکت‌های بزرگ فن‌آوری خشنود نیست، به این دلیل که این کشور به دلیل مبارزه با تروریسم و حفظ امنیت ملی، به دنبال دسترسی به اطلاعات شخصی است.
دولت انگلیس به دنبال اجرای یک لایحه‌ی جدید به نام پاورز بیل است که در آن مدیران شرکت‌هایی را که به کابران هشدار می‌دهد سازمان‌های امنیتی همچون جی سی اچ کیو (ستاد ارتباطات دولت)، ام آی فایو و ام آی سیکس در حال جاسوسی کردن از آنان هستند، دستگیر کند.
وزرای دولت انگلیس به طور خاص خواهان‌اند که این مسئله را برای توییتر، گوگل و سایر شرکت‌های فن‌آوری، به جرمی تبدیل کنند که می‌تواند منجر به حداقل دو سال زندان گردد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

مایکروسافت کاربران را در جریان جاسوسی‌های احتمالی قرار خواهد داد