مایکروسافت در پست مهمی گفت که تغییراتی را در پشتیبانی سخت‌افزاری از ویندوز سرور ایجاد نکرده است.
در ماه ژانویه مایکروسافت اعلام کرد دیگر از ویندوزهای ۷ و ۸ در پردازنده‌های جدید پشتیبانی نخواهد کرد. اثر این تغییر فقط آن است که کاربران را به سمت ویندوز ۱۰ سوق دهد.
کاربران آن طور که مایکروسافت می‌خواست به این حکم واکنش نشان ندادند و به جای آن، این موضوع را به عنوان محروم شدن از این انتخاب‌ها تلقی کردند.
بنابراین محققان مظنون هستند که آیا مایکروسافت همین کار را می‌خواسته با ویندوز سرور انجام دهد، چنان‌که در پست خود می‌گوید: «در چند هفته‌ی گذشته، تیم ویندوز سرور سؤالات متعددی در مورد صدور گواهی‌نامه و پشتیبانی از سخت‌افزارهای خاص دریافت کرده است.»
پاسخ مایکروسافت این بوده است که هیچ تغییری رخ نداده است. چنان‌که این پست می‌گوید: «ویندوز سرور ۲۰۱۲ و ۲۰۱۲ r۲ تا تاریخ ۱۰/۰۱/۲۰۱۸ مورد پشتیبانی قرار خواهند گرفت. براساس سیاست‌ها، ما به سامانه‌‌های جدید نیز اجازه خواهیم داد تا از ویندوز سرور ۲۰۱۲ و ویندوز سرور ۲۰۱۲ r۲ تا این تاریخ استفاده کنند، که شامل خانواده‌ی پردازنده‌های آینده‌ی Xeon E۳ خواهند شد.»
به بیان دیگر کاربران ویندوز سرور مجبور نیستند به سخت‌افزار جدید یا به ویندوز سرور ۲۰۱۶ و یا Azure مهاجرت کنند.
این یک کار خوب است، زیرا درخواست از کاربران برای ایجاد آشفتگی در سخت‌افزار رایانه‌ی خود، به معنی درخواست برای انجام کار طاقت‌فرسایی است. درخواست از کاربران برای آشفته‌کردن ناوگان کارگزار خود موجب توقف در روند تجارت شده و هزینه‌ی زیادی را بر مشتریان تحمیل می‌کند. بنابراین این کار تا حدودی عجیب بود، هر چند که مایکروسافت در آن تجدید نظر کرد.
مایکروسافت احتمالاً تنها خود را به خاطر انتشار چنین پستی سرزنش خواهد کرد. تغییرات در پشتیبانی از سخت‌افزار ویندوز بسیار پر سرو صدا و بدبینانه است. مایکروسافت تحت رهبری ساتیا نادلا ممکن است از لینوکس و فضای ابری با شور و شوق و صمیمانه استقبال کند، اما مایکروسافت در نهایت ترسی از سازندگان رایانه نخواهد داشت و بنابراین راه‌برد‌های این شرکت باید با عمل‌کرد کاربران مناسبت داشته باشد.
بنابراین در حالی‌که اکنون هیچ چیز تغییر پیدا نمی‌کند، کاربران ویندوز سرور قطعاً مطمئن هستند که زمانی فرار می‌رسد که مایکروسافت اعلام می‌کند، ارتقاء برای کاربران ضروری است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

مایکروسافت هیچ تغییری را برای پشتیبانی سخت‌افزاری از ویندوز سرور در نظر نگرفته است