۸سال آینده مایکروسافت چتر پشتیبانی‌ خود از آفیس ۲۰۰۷ را خواهد بست و بدون شک با این تصمیم بسیاری از کاربران و شرکت‌ها را به دردسر خواهند انداخت، زیرا در اغلب مواردی که این غول فن‌آوری پشتیبانی از یکی از محصولاتش را برای همیشه کنار می‌گذارد، چنین اتفاقی رخ می‌دهد.
بدیهی است که بسیاری از کاربران هنوز امیدوارند که مایکروسافت مهلت تعیین‌شده را افزایش دهد، زیرا در مورد ویندوز ایکس‌پی هم چنین چیزی اتفاق افتاده است، اما مایکروسافت در بیانیه‌ای می‌گوید که هیچ راهی وجود ندارد که آفیس ۲۰۰۷ به‌روزرسانی‌ها و وصله‌های امنیتی را پس از اکتبر ۲۰۱۷ دریافت کند.
هدف از این طرح متقاعد کردن کاربران به استفاده از آفیس ۳۶۵ یا یک نسخه‌ی جدیدتر از این مجموعه مانند آفیس ۲۰۱۶ است، مجموعه‌ای که مایکروسافت در حال حاضر به سختی مشغول کار روی آن است.

پشتیبانی سفارشی دیگر ارائه نمی‌شود
نکته‌ی حائز اهمیت این است که مایکروسافت دیگر حاضر نیست پشتیبانی سفارشی را ارائه دهد، به همین خاطر همه‌ی کاربران پس از به اتمام رسیدن مهلت اکتبر ۲۰۱۷ دیگر هیچ به‌روزرسانی را دریافت نمی‌کنند. مایکروسافت قبلاً پشتیبانی سفارشی را در ازای دریافت هزینه از سوی شرکت‌ها یا نهادهای دولتی قبول می‌کرد، اما حاضر نیست چنین کاری را در مورد آفیس ۲۰۰۷ هم انجام دهد.
این شرکت مطرح عرصه‌ی فن‌آوری گفت: «مطابق با سیاست چرخه‌ی مایکروسافت ، در ۱۲ ماه آینده آفیس ۲۰۰۷ دیگر مشمول طرح پشتیبانی نخواهد بود. پس از اتمام تاریخ پشتیبانی، ما دیگر از هیچ یک از نسخه‌های محصولات آفیس حمایت نخواهیم کرد (Exchange Server؛ Office Suites؛ SharePoint Server؛ Office Communications Server؛ Lync Server؛ Skype for Business Server؛ Project Server و Visio).»
مایکروسافت می‌گوید دوره‌ی پشتیبانی سفارشی به سر رسیده، این یکی از دلایلی است که مایکروسافت را بر آن داشته تا برای همیشه بسته‌ی آفیس ۲۰۰۷ را کنار بگذارد.
مایکروسافت می‌گوید: «در گذشته ما پشتیبانی سفارشی را تحت قراردادهای پشتیبانی Premier برای زیرمجموعه‌ای از محصولات آفیس به کاربران ارائه می‌کردیم. اما با راه‌اندازی آفیس ۳۶۵ متوجه شدیم که دیگر تقاضا برای پشتیبانی سفارشی کاهش پیدا کرده است. توجه داشته باشید که این تغییر فقط در مورد پشتیبانی سفارشی صادق است، یعنی روی هیچ یک از پشتیبانی‌های استاندارد ما اثری ندارد.»
با استناد به این گزارش، می‌توان گفت که در حال حاضر مایکروسافت در صدد آن است تا افزونه‌ای را برای کاربران Premier در Exchange ۲۰۰۷ که روی سامانه‌های Service Pack ۳ اجرا می‌شود، ارائه کند؛ اما می‌توان گفت که این تنها استثنایی است که مایکروسافت برای کاربران خود قائل شده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

مایکروسافت سال آینده آفیس ۲۰۰۷ را برای همیشه کنار خواهد گذاشت